baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Kolejna odsłona cyklu „Muzyczne spotkania u Luteran”

Zelowskie Dzwonki, zespół grający na amerykańskich dzwonkach ręcznych, wystąpi w kaliskim Kościele Ewangelicko-Augsburskim, w niedzielę, 24 września. To kolejna odsłona cyklu „Muzyczne spotkania u Luteran”.

Zelowskie Dzwonki działają przy Parafii Ewangelicko–Reformowanej w Zelowie, od 1999 roku. Młodzi muzycy ćwiczą w dwóch grupach: starszej (koncertującej) i młodszej. Zespół zagrał już ponad 300 koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii i na Węgrzech.

Zelowskie Dzwonki można usłyszeć w budynku Kościoła Ewangelicko–Reformowanego w Zelowie podczas koncertów wielkanocnych i bożonarodzeniowych. W 2015 roku zespół został uhonorowany nagrodą European Union of Arts, za działalność artystyczną i kulturalną. Grupa wydała trzy płyty: „Bogu na chwałę” (2013), „Zelowskie Dzwonki Świątecznie” (2014) i „10 000 Powodów, Duszo ma, Pana Chwal” (2017).

24 września, w niedzielę, o godzinie 17.00 zespół wystąpi w kaliskim Kościele Ewangelicko-Augsburskim, przy Wale Staromiejskim 9. Wstęp jest wolny. 

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze