baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kolejna odsłona Kaliszobrania – nowe widoki z majkowskiego wzgórza

W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, miłośnicy historii i pięknych widoków mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spacerze w ramach cyklu „Kaliszobranie”. Tematem przewodnim tej edycji były „Nowe widoki z majkowskiego wzgórza”.

Punktualnie o godzinie 12:00, uczestnicy zgromadzili się na parkingu przy moście Bernardyńskim. Tam rozpoczęła się wędrówka, której trasa wiodła wzdłuż malowniczych brzegów Bernardynki. Spacer odbył się w wyjątkowym momencie – na styku wiosny i lata, co nadało wydarzeniu dodatkowego uroku.

Wycieczka prowadziła przez malownicze krajobrazy, a jej kulminacyjnym punktem było zdobycie „górskiej” premii na wzgórzu Majkowa.

Na szczycie czekały na uczestników nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale także historyczne ciekawostki związane z majkowskim dworkiem.

To wyjątkowe spotkanie było doskonałą okazją do odkrywania lokalnej historii oraz podziwiania naturalnego piękna okolic Kalisza. Organizatorzy zadbali o każdy detal, co sprawiło, że „Kaliszobranie” po raz kolejny okazało się sukcesem, przyciągając licznych entuzjastów turystyki pieszej i historii.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze