Kolejna partia odzieży z podrobionymi znakami zabezpieczona

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli partię odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Zarzuty przedstawiono 31-letniej kobiecie oraz 32-letniemu mężczyźnie. To już kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie - poprzednio informowaliśmy o podobnej akcji Straży Granicznej w naszym regionie. Za tego typu proceder może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Ostatnia z tego typu akcji policji miała miejsce 21 lutego. Policjanci skontrolowali targowiska zlokalizowane na terenie Kalisza. Na jednym z nich zatrzymali 31-letnią kobietę oraz 32-letniego mężczyznę, którzy na swoich stoiskach oferowali do sprzedaży odzież z logo znanych, światowych marek. Przedstawiciel kilku pokrzywdzonych producentów potwierdził, że zabezpieczoną przez policjantów odzież bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania dwóch stoisk policjanci zabezpieczyli blisko 350 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m.in. koszulek, legginsów, spodni i bluz. Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich logotypy zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko kilku z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła blisko 50 tys. złotych.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

“Znaki towarowe są symbolami stosowanymi w handlu do identyfikacji produktów. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczość gospodarczej, cyklicznie kontrolują obiekty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary.” – wyjaśnia Oficer Prasowa, asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter