baner_FBAnt
Baner AWS
FinalFour

Kolejna runda Pucharu Polski dla KKS-u II Kalisz II!

Podopieczni Krzysztofa Orzeszka w kolejnej rundzie okręgowego Fortuna Pucharu Polski! KKS II pokonał dziś na własnym obiekcie swojego ligowego rywala, Białego Orła Koźmin Wielkopolski 2:1. Awans zapewniły dziś bramki zmienników, Huberta Augustyniaka i Aleksa Kurcbacha. Spotkanie kolejnej rundy 28 września.

Tuż po gwizdku wynik w meczu mógł otworzyć Miłosz Stachowski, ale piłka niefortunnie odbiła się od słupka i padła łupem bramkarza przyjezdnych. Przez pierwszą połowę oglądaliśmy sporo zaciętej gry w środkowej części boiska, choć więcej pracy miał Michał Stefaniak. Popisał się on m.in. dobrą interwencją w 34. minucie, gdy sparował na rzut rożny futbolówkę.

Po przerwie zmiennik w ekipie KKS-u, Hubert Augustyniak zdobył pierwszego gola w meczu. W 47. minucie wykorzystał bezpańską piłkę w polu karnym i mocno uderzył na bramkę rywali. Goście dość szybko jednak wyrównali. Artur Błażejczak, po zamieszaniu w okolicach 5. metra, pokonał Michała Stefaniaka. Zewnętrzną częścią stopy gola zdobyć chciał w 60. minucie Wiktor Walczak. W 79. minucie na murawie pojawił się Aleks Kurcbach i to właśnie on, chwilę później, zdobył trafieniem z główki bramkę na 2:1. Kakaesiak świetnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Bramka młodego kakaesiaka ustaliła rezultat pucharowego starcia.

1/16 finału okręgowego Fortuna Pucharu Polski 2022/2023, 14.09.2022, godz. 17:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 2:1 (0:0)
1:0 Hubert Augustyniak 47. min, 1:1 Artur Błażejczak 49. min, 2:1 Aleks Kurcbach 80. min.

KKS Kalisz II: Michał Stefaniak – Maksymilian Kaczmarek (79. min Aleks Kurcbach), Szymon Bora, Jakub Jener, Alan Kurcbach, Eryk Krysiak, Krzysztof Bazarnik (46. min Hubert Augustyniak), Wiktor Walczak (C), Wojciech Maroszek (88. min Marcel Owczarek), Nikodem Grabowski (64. min Franciszek Leśniewski), Miłosz Stachowski (64. min Wiktor Twardowski, 88. min Dawid Głowacki).

Biały Orzeł Koźmin Wlkp.: Dawid Piasecki – Mikołaj Mucha, Łukasz Konopka, Dawid Krzyżaniak, Oskar Maciejewski, Szymon Pacholski, Robert Nowakowski (62. min Adrian Stęclik), Gracjan Gołąbek (75. min Szymon Hajdasz), Kamil Rój (75. min Wojciech Kamiński), Artur Błażejczak, Mateusz Kasprzak (69. min Albert Czajka).

Żółte kartki: Hajdasz (Biały Orzeł).

źródło: KKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!