Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kolejne miejsca pod inwestycje na Dobrzecu

Rada Miasta Kalisza jednogłośnie uchwaliła kolejny, przedłożony przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego, projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Opracowanie obejmuje ok. 47,6 ha w zachodniej części miasta, w obrębie Dobrzecu.

Obszar objęty opracowaniem ma dostęp do dróg publicznych od strony południowej. To ulice: Batalionów Chłopskich oraz Rozwojowa. W jego granicach nie ma zabudowy. Obszar stanowi wyłącznie grunty użytkowane rolniczo. W najbliższym sąsiedztwie na terenach po południowej stronie wspomnianych ulic znajdują się zakłady przemysłowo-usługowe. „Uchwaliliśmy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu po zachodniej stronie drogi krajowej nr 25, w sąsiedztwie już istniejących przedsiębiorstw, mogą powstać zakłady produkcyjne i logistyczne, składy lub magazyny. Inwestorzy jeszcze przed przyjęciem planu pytali o te tereny. Liczę więc, że już niedługo powstaną tam kolejne przedsiębiorstwa, które dadzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców Kalisza i okolicznych miejscowości” – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Plan zakłada uruchomienie nowych terenów inwestycyjnych. Wejście w życie miejscowego planu stworzy podstawy prawne do wydawania decyzji administracyjnych. Ustalenia pozwalają na planowe wprowadzenie zabudowy usługowej, obiektów produkcyjnych, składów i magazynów przy jednoczesnym zapewnieniu właściwego poziomu ochrony poszczególnych elementów środowiska i walorów krajobrazu kulturowego. Uchwała wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze