baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Kolejne podejście do rewitalizacji Głównego Rynku i Kanonickiej

Otworzono dziś koperty z ofertami na rewitalizację Głównego Rynku oraz ulicy Kanonickiej. Ofertę złożyła tylko jedna firma, której koszt i tym razem znacznie przekracza kwotę założoną przez miasto.

Historia rewitalizacji Głównego Rynku wraz z wychodzącą od niego ulicą Kanonicką sięga lipca 2019 roku. Wtedy to ogłoszono konkurs organizowany przez SARP na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania tego terenu. Niecałe pół roku później, w grudniu 2019 roku, ogłoszono wynik konkursu. Zwyciężył projekt arch. Romana Rutkowskiego z zespołem. Po jego znacznych modyfikacjach, będących wynikiem licznych dyskusji i słów krytyki, 16 września 2020 roku odbyło się otwarte posiedzenie Komitetu Rewitalizacji, na którym Roman Rutkowski publicznie zaprezentował pokonkursowy projekt zagospodarowania Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej. Pisano wtedy również, że przebudowa Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej ma się rozpocząć w 2021 roku i zakończyć do końca 2023 roku.

15 listopada 2021 Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę starówki. Projekt nosi nazwę „Rewitalizacja centrum miasta Kalisza – poprawa stanu układu komunikacyjnego”. Jeszcze pod koniec 2021 roku przetarg został unieważniony. Problemem okazały się fundusze – najtańsza oferta była o ponad 5 mln droższa od zakładanej przez miasto. 

24 stycznia 2022 roku ogłoszono nowy przetarg. Oferty można było składać do dziś, tj. do 22 lutego 2022 roku. Pojawiła się jedna oferta. Firma ETP S.A. z Katowic złożyła ofertę na wykonanie prac o wartości 19.688.521,21 zł. Miasto na ten cel zamierza przeznaczyć 14.700.000,00 zł

Więcej o przebudowie Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej w zakładce Inwestycje.

Źródło: Platforma Marketplanet Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze