Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kolejne prace przy modernizacji ZUOK „ORLI STAW”

2 grudnia na terenie budowy instalacji fermentacji w ZUOK „Orli Staw” przystąpiono do betonowania płyty dennej fermentera, który jest „sercem” budowanej w ZUOK „Orli Staw” instalacji fermentacji. Ze względu na rygorystyczne wymagania, co do szczelności całego fementera, niezbędnym jest, aby proces betonowa przebiegał ciągle.

W związku z potrzebą zachowania ciągłości betonowania, prace rozpoczęto już od godziny 7 rano i trwały one nieprzerwanie do godziny 16, a w ich trakcie wylano ok. 170m3 betonu. Aktualnie, w obrębie płyty dennej fermentera, trwa zacieranie betonu w celu uzyskania jej gładkiej powierzchni, a następnie wykonawca przystąpi do wznoszenia konstrukcji stalowych i szalunków pod ściany fementera, które ze względu na konieczność pełnej szczelności całej konstrukcji będą także wylewane bez przerw. Równolegle do tych prac trwa ustawianie konstrukcji stalowych i szalunków ścian pozostałych obiektów realizowanych w ramach tej inwestycji. Prace realizuje Konsorcjum Wykonawców: AK NOVA Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum (Polska) oraz STRABAG Umwelttechnik GmbH – Partner Konsorcjum (Niemcy). Przedmiotowa inwestycja realizowana jest w ramach Projektu pn. „Modernizacja ZUOK Orli Staw jako Regionalnego Centrum Recyklingu”. Wartość Projektu wynosi 144 154 793,01 zł brutto, w tym dofinansowanie 79 695 332,72 zł ze środków UE w ramach POIiŚ 2014-2020, II oś priorytetowa, Działanie 2.2 – Gospodarka odpadami komunalnymi.

Źródło: ZUOK „Orli Staw”


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze