Kolejne zagubione pieniądze w kasie policji

W połowie marca w kasie kaliskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji brakowało 20 tysięcy złotych, o czym pierwsza informowała jedna z ogólnopolskich redakcji. Teraz do wspomnianej kwoty należy doliczyć o wiele większą sumę, gdyż przy wyjaśnianiu poprzedniej sytuacji, wykryto brak 150 tysięcy złotych.

O zdarzeniu dowiedzieliśmy się po tym, jak kontrolerzy pojawili się w naszym mieście by wyjaśniać sprawę sprzed niemal miesiąca. W myśl ujawnionych informacji brakujące pieniądze to środki zabezpieczone w domu jednego z zatrzymanych przez CBŚP podejrzanych. Według słów właściciela – w zabezpieczonej kasetce powinno być 0,5 mln złotych, a policjanci, którzy liczyli pieniądze odnotowali tylko 350 tysięcy złotych. Zeznania właściciela mają też potwierdzać również inni świadkowie.

Początkowo w sprawę zaangażowana była prokuratura z Ostrowa Wielkopolskiego, ale z uwagi na bliskość codziennej współpracy, podjęto decyzję o przesunięciu postepowania do śledczych z okręgu sieradzkiego. Jak wynika z komentarzy przekazywanych przez centralę CBŚP – w sprawie podjęto wszelkie wymagane kroki, a na aktualnym etapie nie należy jeszcze rozstrzygać, że doszło do przestępstwa. Jednym z przyjętych wyjaśnień jest sugerowanie, że mógł to być błąd w zapisie lub rachunkowy.

Źródło: RMF 24

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze