Kolejni nietrzeźwi kierowcy na drogach Kalisza

Nieodpowiedzialność 27-letniego mieszkańca Kalisza, mogła mieć tragiczne skutki. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu i nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 27-latek, to nie jedyna osoba, która w miniony poniedziałek wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi mężczyznę. Kierowca miał ewidentne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Badanie stanu trzeźwości kierowcy nie pozostawiło złudzeń. Okazało się, że 27-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Drugim z nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych w poniedziałek do kontroli, był 59-letni kierowca volkswagena. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów z drogówki wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu kaliskiego.

Ostatnim i niestety niechlubnym rekordzistą tego dnia, był 45-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna kierował autem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej wobec 45-latka sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca już wkrótce odpowie przed sądem.

Od początku roku, kaliscy policjanci zatrzymali 200 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości.


Źródło: KMP, Fot.: arch.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter