baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kolejny etap prac na drodze nr 450 – tym razem w okolicy Akademii Kaliskiej

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że od 28 lutego rozpocznie się kolejny etap robót w ramach zadania pn. „Rozbudowa ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450 na odcinku od Rogatki do granicy miasta Kalisza – etap I” – obejmujący przebudowę ul. Nowy Świat na odcinku pomiędzy ul. Rzemieślniczą a ul. Lipową. Będzie on powodował całkowite wyłączenie z ruchu kołowego ul. Nowy Świat na odcinku objętym przebudową.

Celem zminimalizowania utrudnień w ruchu drogowym (między innymi umożliwienia dojazdu do nieruchomości usytuowanych na odcinku objętym przebudową), prowadzenie robót ma być realizowane w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje prowadzenie robót na ul. Nowy Świat na odcinku od ul. Rzemieślniczej do wjazdu na teren Akademii Kaliskiej (z zapewnieniem dojazdu do Hotelu Calisia i AK – od strony ul. Lipowej i „Rogatki” ulicą Nowy Świat, na której zostanie wprowadzony dwukierunkowy ruch pojazdów). Drugi etap będzie obejmował prowadzenie robót na ul. Nowy Świat na odcinku od wjazdu na teren akademii do ul. Lipowej (z zapewnieniem dojazdu do AK i pozostałych nieruchomości od strony ul. Czaszkowskiej oraz ul. Legionów ulicą Nowy Świat, na której zostanie wprowadzony dwukierunkowy ruch pojazdów). Ze względu na wyłączenie z ruchu kołowego ul. Nowy Świat na odcinku objętym przebudową, na czas prowadzenia robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

– przejazd pojazdów przemieszczających się obecnie ul. Nowy Świat od strony ul. Legionów w kierunku „Rogatki”, skierowany zostanie na trasę objazdu wyznaczoną ulicami: Rzemieślniczą, Handlową i Lipową, na których wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy,

– w trakcie realizacji robót w pierwszym etapie, zamknięte zostanie połączenie ul. Czaszkowskiej z ul. Nowy Świat, więc na ul. Czaszkowskiej na odcinku od ronda do ul. Nowy Świat wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów, a także zakaz zatrzymywania się po lewej stronie ul. Czaszkowskiej (patrząc od strony ronda),

– na wlocie ul. Harcerskiej w „Rogatkę” wyłączony zostanie z ruchu kołowego wewnętrzny pas na wprost, a także pas ruchu na wylocie (w kierunku ul. Lipowej).

Istniejący obecnie przystanek komunikacji miejskiej KLA na ul. Nowy Świat przed „Rogatką” zostanie wyłączony z użytkowania i w jego miejsce wyznaczony zostanie przystanek tymczasowy na ul. Harcerskiej na wysokości Prywatnej Szkoły Sióstr Nazaretanek. W trakcie prowadzonych robót zarówno w etapie I jak i II utrzymany będzie przejazd pojazdów w obrębie skrzyżowania ul. Nowy Świat z ul. Lipową.

 

Źródło: ZDM, Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze