Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kolejny etap rozbudowy DW 450 – utrudnienia od 28 lutego

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu informuje, że w poniedziałek, 28 lutego br. rozpocznie się kolejny etap robót w ramach zadania pn. „Rozbudowa ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450 na odcinku od Rogatki do granicy miasta Kalisza – etap I ”, który obejmuje przebudowę ul. Nowy Świat na odcinku pomiędzy ul. Rzemieślniczą a ul. Lipową.

Odcinek objęty przebudową zostanie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego.

Celem zminimalizowania utrudnień w ruchu drogowym (między innymi umożliwienia dojazdu do nieruchomości usytuowanych na odcinku objętym przebudową), prowadzenie robót realizowane będzie w dwóch etapach:

W pierwszym etapie roboty będą prowadzone na ul. Nowy Świat na odcinku od ul. Rzemieślniczej do wjazdu na teren Akademii Kaliskiej (z zapewnieniem dojazdu do Hotelu Calisia i Akademii Kaliskiej od strony ul. Lipowej i Rogatki Wrocławskiej ulicą Nowy Świat, na której zostanie wprowadzony dwukierunkowy ruch pojazdów).

Drugi etap obejmie prowadzenie robót na ul. Nowy Świat na odcinku od wjazdu na teren Akademii Kaliskiej do ul. Lipowej (z zapewnieniem dojazdu do Akademii Kaliskiej i pozostałych nieruchomości od strony ul. Czaszkowskiej i ul. Legionów ulicą Nowy Świat, na której zostanie wprowadzony dwukierunkowy ruch pojazdów).

Ze względu na wyłączenie z ruchu kołowego ul. Nowy Świat na odcinku objętym przebudową, na czas prowadzenia robót wprowadzone zostaną następujące, istotne zmiany w organizacji ruchu:
– ruch pojazdów przemieszczających się obecnie ul. Nowy Świat od strony ul. Legionów
w kierunku „Rogatki”, skierowany zostanie na trasę objazdu wyznaczoną ulicami: Rzemieślniczą, Handlową i Lipową na których wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy,
– w trakcie realizacji robót w pierwszym etapie zamknięte zostanie połączenie ul. Czaszkowskiej z ul. Nowy Świat, stąd na ul. Czaszkowskiej na odcinku od ronda do ul. Nowy Świat wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów a także zakaz zatrzymywania się pojazdów po lewej stronie ul. Czaszkowskiej (patrząc od strony ronda),
– na wlocie ul. Harcerskiej na Rogatkę Wrocławską wyłączony zostanie z ruchu kołowego wewnętrzny pas ruchu na wprost, a także pas ruchu na wylocie (w kierunku ul. Lipowej).

Istniejący obecnie przystanek komunikacji miejskiej KLA na ul. Nowy Świat przed Rogatką Wrocławską zostanie wyłączony z użytkowania i w jego miejsce wyznaczony zostanie przystanek tymczasowy na ul. Harcerskiej na wysokości Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek.

W trakcie prowadzonych robót, zarówno w I, jak i II etapie, utrzymany będzie przejazd pojazdów
w obrębie skrzyżowania ul. Nowy Świat z ul. Lipową.

O zmianach w organizacji ruchu oraz utrudnieniach w kolejnych etapach robót będziemy informować na bieżąco.

Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego. Za powstałe utrudnienia
w ruchu przepraszamy.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze