Kolejny Intelektualny Lunch Biznesowy za nami

Za nami Intelektualny Lunch Biznesowy zorganizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą i Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski. Dzisiejsze spotkanie było idealną okazją do zapoznania się z zasadami funkcjonowania oraz korzyściami, jakie płyną z członkostwa w RIG. Każdy z gości miał też do dyspozycji czas na własną prezentację.

Intelektualny Lunch Biznesowy organizowany przez kaliską Regionalną Izbę Gospodarczą oraz Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski odbył się 14 czerwca w restauracji Komoda przy ul. Niecałej w Kaliszu.

Prezes zarządu Tomasz Gałęzka przywitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności honorowego prezesa RIG – Marka Antczaka. 

Od ostatniego spotkania Regionalna Izba Gospodarcza odświeżyła swoje logo, które nieustanie od 30 lat było jej wizytówką. 
– Celem przeprojektowania logo było połączenie nowych obszarów działalności naszej izby, a z drugiej zaś 26-letniej tradycji. Nasze hasło „Ułatwiamy biznes, łączymy przedsiębiorców” to slogan, który będzie określał nasze działania. Kolor zmienia się na niebieski, symbolizuje on nowe możliwości, horyzonty, świetną atmosferę i pogodę dla biznesu. Kolor niebieski to również świeżość i tak właśnie chcemy, żeby Regionalna Izba Gospodarcza była postrzegana – powiedział Tomasz Gałęzka.

Podczas spotkania prezes RIG opowiedział o tym, co udało się zrealizować od marca oraz przedstawił pomysły na następne miesiące i lata. Powołany przez Regionalną Izbę Gospodarczą Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski będzie wnioskował o status Krajowego Klastra Kluczowego. Izba zaczyna uczestniczyć również w projektach, odnosząc na tym polu pierwsze sukcesy. Wygrany projekt pod nazwą „Wielkopolska Wiara – zostań projektantem swojej przyszłości”, udział w konkursie fundacji NETTO „Sąsiedzka Pomoc”, udział w konkursie grantowym „Wspieramy Ukrainę”, partnerstwo w projekcie „Młodzieżowe Misje Gospodarcze”, a to dopiero początek. Regionalna Izba Gospodarcza przyjęła również zaproszenie od prezydenta Kalisza do udziału w obradach komisji stypendialnej w ramach projektu „Kapitał Kultury”.

– Biuro RIG-u – jak podkreślał prezes – otwarte jest dla przedsiębiorców i dla tych, którzy w przyszłości chcą nimi zostać.

Wojciech Walczak z PMR Restrukturyzacje S.A. opowiedział o restrukturyzacji podmiotów gospodarczych w dobie kryzysu. Wielu przedsiębiorców boryka się problemem braku płynności finansowej. Istnieją jednak możliwości, które pozwolą firmie wyjść z kryzysowej sytuacji i przywrócić jej płynność i stabilność finansową. Jednym z nich jest omawiana dziś restrukturyzacja przedsiębiorstwa, a dokładnie postępowanie restrukturyzacyjne, które ma na celu zapobieżenie likwidacji niewypłacalnego przedsiębiorców. Wojciechowi Walczakowi towarzyszyła prezes zarządu w PMR Restrukturyzacje – Małgorzata Anisimowicz oraz Sławomir Anisimowicz.

Zgromadzeni mieli okazję poznać zwyciężczynie czwartej edycji Młodzieżowych Misji Gospodarczych: zespół BEDOESIARY z I Liceum Ogólnokształcące im A. Asnyka w Kaliszu. Tegorocznej edycji przyświecały założenia promowania branży spożywczej w subregionie kaliskim jako dobrego miejsca rozwoju zawodowego. MMG jest projektem edukacyjno-zawodowym, który łączy świat edukacji z biznesem. W tym roku uczestnicy opracowali sposoby komunikacji biznesu z pokoleniem Z oraz sposoby efektywnej rekrutacji potencjalnych młodych pracowników. 

Podczas spotkania adw. Paweł Sikora, Przewodniczący Rady Arbitrażowej Sądu Arbitrażowego przy RIG w Kaliszu omówił działalność Sądu Arbitrażowego i Centrum Mediacji RIG w Kaliszu, podkreślając przy tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się sąd polubowny. Zaprosił uczestników do rozmów w czasie wspólnego lunchu. 

Na zakończenie oficjalnej części spotkania, każda z zainteresowanych firm miała szansę na krótkie zaprezentowanie siebie oraz swojej działalności.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Pierwsze spotkanie zespołu ds. Strategii AKO

5 lipca 2022

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu roboczego do spraw „Strategii...

czytaj więcej»

Znamy wyniki egzaminu 8-klasisty!

5 lipca 2022

Znamy już wyniki egzaminów ósmoklasisty. Rezultaty osiągnięte przez kaliskich uczniów...

czytaj więcej»

Modernizacja kamienicy przy ul. Św. Stanisława

5 lipca 2022

Elewacja kamienicy została wyremontowana z udziałem tegorocznych dotacji celowych na...

czytaj więcej»

Odjazdowi bibliotekarze i czytelnicy w Russowie

5 lipca 2022

Odjazdowy Bibliotekarz wyruszył z Kalisza już po raz 10! Lokalną...

czytaj więcej»

Wyłączone przystanki w Tłokini

5 lipca 2022

Wydział Spraw Obywatleskich Urzędu Miasta Kalisza informuję, że ze względu...

czytaj więcej»

Sukces dziewcząt z Zakrzyna w turnieju Ogólnopolskim

5 lipca 2022

Dziewczyny z maleńkiej miejscowości w naszym powiecie, a konkretnie z...

czytaj więcej»