Kolejny krok w przebudowie Śródmiejskiej

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu informuje, że od 7 kwietnia rozpocznie się kolejny etap robót drogowych związanych z przebudową ul. Śródmiejskiej na odcinku od Rogatki do Mostu Kamiennego. Pracami objęty zostanie dalszy odcinek ulicy od Pułaskiego do Mostowej.

Na czas prowadzenia robót wspomniany odcinek ul. Śródmiejskiej zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Prace obejmą wbudowanie w jezdnię ulicy separatora wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowę ścieżki pieszo–rowerowej, przebudowę miejsc postojowych na ul. Wał Staromiejski oraz wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni oraz zatoki autobusowej. Ruch pieszych będzie utrzymany, ale będzie się odbywał naprzemiennie – raz jedną, a następnie drugą stroną ulicy. Na czas robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w ruchu drogowym:

  1. wyłączony zostanie z użytkowania przystanek autobusowy Śródmiejska Złoty Róg 02,
  2. dojazd do ul. Mostowej i al. Wolności (od strony Złotego Rogu) możliwy będzie przez ul. Kazimierzowską i Most Kamienny, na którym zostanie tymczasowo odwrócony kierunek ruchu pojazdów,
  3. dla pojazdów jadących od strony Rogatki, wyznaczony zostanie dojazd do ul. Mostowej i al. Wolności (od strony Złotego Rogu) przez ul. Lipową – ul. Handlową – ul. Nowy Świat – ul. Ułańską – ul. Bankową – al. Wolności –ul. Kazimierzowską i Most Kamienny,
  4. dla pojazdów jadących od strony skrzyżowania ul. Fabryczna/Śródmiejska wyznaczony zostanie dojazd do ul. Mostowej i al. Wolności (od strony Złotego Rogu) przez ul. Pułaskiego – ul. Bankową – al. Wolności – ul. Kazimierzowską i Most Kamienny.
  5. na skrzyżowaniu ul. Sukiennicza/Kazimierzowska sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na tryb awaryjny i dopuszczony zostanie skręt w lewo w ul. Kazimierzowską (od strony al. Wolności),

Przejazd autobusów komunikacji miejskiej KLA od strony Rogatki będzie się odbywał ulicami: Harcerską – Kopernika – Kościuszki –  Chopina – Wodną i Parczewskiego do przystanków Plac Jana Pawła II 01 oraz Plac Jana Pawła II 03.

Źródło: ZDM

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter