reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Kolejny krok w stronę medycyny

Akademia Kaliska przygotowuje się do uruchomienia kierunków lekarskich. Uczelnia chcąc zapewnić studentom niezbędną wiedzę nawiązuje liczne współprace. W piątek odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Uczelnią a Szpitalem Ostrowskim i IV Liceum Ogólnokształcącym.

Rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła odwiedził Ostrów Wielkopolski. Wizytę rozpoczął od spotkania i dyskusji ze Starostą Ostrowskim, Pawłem Rajskim. Następnie w IV Liceum Ogólnokształcącym Rektor spotkał się z dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Podczas tego spotkania nastąpiło podpisanie porozumień o współpracy Akademii Kaliskiej z ostrowskim szpitalem i IV Liceum Ogólnokształcącym. Celem porozumienia jest wspieranie współpracy pomiędzy stronami na rzecz rozwoju zawodów medycznych.

Śledząc losy naszych absolwentów staramy się ich tak kierować, żeby studiowali te kierunki na które jest zapotrzebowanie. Ogromne zapotrzebowanie jest na wszystkie kierunki związane ze zdrowiem człowieka – powiedział rektor Akademii Kaliskiej, Andrzej Wojtyła.

Podsumowaniem wizyty były odwiedziny w bardzo nowoczesnym Domu Pomocy Społecznej, w którym praktyki będą odbywali studenci Uczelni. Rektorowi podczas wizyty towarzyszył dyrektor administracyjny Łukasz Mikołajczyk, który przedstawił licealistom prezentację dotyczącą Akademii Kaliskiej.

Źródło: Akademia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze