Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kolejny zatrzymany z promilami i zakazem prowadzenia pojazdów

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 32-letni kierowca audi, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi mężczyznę. Już podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie 32-latka oraz wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło wątpliwości. Kaliszanin kierujący audi miał w organizmie blisko promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie popełnił mężczyzna. Okazało się, że już wcześniej wobec kaliszanina sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Wkrótce 32-latek za swoje swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi ponad 4 lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze