Kolekcjonerzy dzwonków? Poszukiwani!

Jeśli kolekcjonujesz lub zbierasz różnorodne dzwonki, ze szkła, mosiądzu, gliny, porcelany, dzwonki pamiątkowe, rytualne, pasterskie, zabytkowe, itp., to jest okazja, by pochwalić się swoją pasją. Informacja Turystyczna rozpoczyna cykl wydarzeń pn. „Symbole legend kaliskich”, a do nich należą dzwonki.

Każdy, kto zbiera te magiczne przedmioty jest proszony o kontakt z IT w ratuszu (pokój 18, tel.: 571 315 110, e-mail: it@um.kalisz.pl). Gdy ujawnią się zbieracze ˗ powstanie czasowa wystawa, dostępna dla wszystkich chętnych. Pomysł wiąże się z Europejskimi Dniami Dziedzictwa, które odbywają się w naszym mieście od 10 do 18 września br. Jednym z punktów programu tego wydarzenia jest koncert na dzwonki i dzwoneczki, co nawiązuje do pięknej legendy kaliskiej „Ręce Anny”. To ona stała się inspiracją do poszukiwania pasjonatów dzwonków. Kaliscy pasjonaci, kolekcjonerzy rozmaitych dzwonków, którzy chcą zaprezentować swoje zbiory szerszej publiczności są zaproszeni do kontaktu z Informacją Turystyczną w Kaliszu (biuro w Ratuszu, pokój 18, tel.: 571 315 110, e-mail: it@um.kalisz.pl). Ekspozycję będzie można oglądać od 18 września br. w dzwonnicy przy Narodowym Sanktuarium św. Józefa.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter