Kolizje drogowe i jazda po alkoholu

Pomiędzy 8 i 11 października na terenie powiatu pleszewskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych. Sprawcą jednego z nich był nietrzeźwy kierowca.

8 października o godz. 13:10 na ulicy Lipowej w Gołuchowie kierowca ciężarowej Scanii z naczepą, mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, nie zachował należytej ostrożności podczas skręcania w lewo i zderzył się z samochodem Peugeot, który to zaparkowany był na chodniku. Skończyło się na dwóch mandatach – prowadzący Scanie za kolizję drogową, właściciel Peugeota za nieprawidłowe zaparkowanie. 

10 października o godz. 14:10 w Kucharach, 52-letni kierowca Renault, mieszkaniec gminy Gołuchów, nie dostosował prędkości jazdy do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Efektem tego było wjechanie do rowu, samochód został wywrócony na bok. Prowadzący auto był pod wpływem alkoholu, w jego krwi było 2,3 promila. Pojazd pozbawiony był aktualnego ubezpieczenia. Mężczyzna odpowie za zdarzenie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. 

11 października o godz. 14:35 w miejscowości Przydziałki, kierująca samochodem marki Volkswagen, 41-letnia mieszkanka Kalisza, nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią pojazdu Peugeot i uderzyła w jego tył. Siła uderzenia spowodowała przepchnięcie Peugeota, który to uderzył w naczepę samochodu ciężarowego marki Mercedes. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter