baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich spotkało się w filii nr 7

28 października w zabytkowym dworku Lipskich, w którym swoją siedzibę znalazła Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu, odbyło się walne, sprawozdawczo-wyborcze zebranie członków Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kaliszu.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłej w tym roku Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej – wieloletniej przewodniczącej Zarządu Głównego SBP w Warszawie. Obrady odbywały się zgodnie z regulaminem i przyjętym harmonogramem, w tym m.in.: dokonano wyboru przewodniczącej zebrania – Anety Lipińskiej, wybrano składy poszczególnych komisji, odczytano i przyjęto z aplauzem sprawozdania finansowe i merytoryczne z działalności Koła w poprzedniej kadencji. 

„W imieniu własnym oraz całego Zarządu SBP w Kaliszu – na ręce ustępujących członków Zarządu składam serdeczne podziękowania za całokształt pracy, za trwałość i działalność w niełatwym czasie, ale przede wszystkim za cenne wskazówki, dobre rady i wytyczne, które na pewno skonkretyzują oraz wyznaczą najlepszą drogę dla naszej działalności w Stowarzyszeniu, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim działanie na rzecz rozwoju bibliotekarstwa, bibliotek i zawodu bibliotekarza oraz integracji naszego środowiska.”

Podczas zaciekłej dyskusji dotyczącej przyszłości SBP i dalszego uczestnictwa w jego strukturach, wystosowano wiele ważnych uwag, propozycji i zadań do zapisania we wnioskach z obrad i do zrealizowania w nowej kadencji. W głosowaniu jawnym dokonano wyboru Przewodniczącego i składu nowego Zarządu Koła, który ukonstytuował się następująco:

  • Karol Pietrzak (przewodniczący)
  • Sebastian Chudzik (zastępca)
  • Agnieszka Duleba (skarbnik)
  • Anna Katarzyna Raczko (członek)

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze