baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kolorowy Potwór w Parku Miejskim

Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Centrum Integracji Cudzoziemców w Kaliszu zorganizowały w czwartkowe popołudnie plenerowe warsztaty dla dzieci z Polski i Ukrainy.

Bazą do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych była książka pt. „Kolorowy potwór”.

Młodzi ludzie dowiedzieli się, jak radzić sobie z emocjami, poznali najciekawsze wydawnictwa dla dzieci w języku polskim i ukraińskim, a także zasady akcji bibliotecznej „Bank Magnesiaków”. Dużo emocji wzbudziły zabawy ruchowe i animacje z wykorzystaniem m.in. specjalnych chust, sprężyn czy ringów.

Było radośnie, kolorowo, po prostu cudnie! To na pewno nie ostatnie biblioteczne działania w plenerze w tym sezonie!

Warsztaty międzykulturowe dla dzieci i młodzieży cudzoziemskiej finansowane są przez Województwo wielkopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach projektu „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, w ramach Funduszu Azylu Migracji i Integracji 2014 – 2020 dla Celu szczegółowego 2 Integracja / Legalna migracja (nabór nr 11-2020/BK-FAMI)”.

Sponsorem Głównym akcji „Bank Magnesiaków” jest PKO Bank Polski – Oddział w Kaliszu.
Źródło: tekst i zdjęcia Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze