baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Komenda Miejska PolicjiEtap realizacji inwestycji 100%

Była to największa inwestycja w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Składały się na nią trzy budynki o powierzchni użytkowej: 9258,20m2; 1193,20m2 i 237,00m2. W budynkach tych znajdują się między innymi: zaplecze sportowe, warsztat samochodowy, strzelnica policyjna. Dodatkowo wybudowano wiatę garażową o powierzchni 301,00m2. Oprócz standardowych pomieszczeń, funkcjonariusze dostali do dyspozycji m.in. sześciostanowiskową strzelnicę oraz salę do ćwiczeń taktyk i technik interwencji. Na terenie jednostki powstała też czterostanowiskowa stacja obsługi pojazdów dla aut z jednostek zlokalizowanych na południu Wielkopolski. Zbudowano obiekt kynologiczny, służący do tresury psów.

Nowa Komenda Miejska Policji w Kaliszu stanęła w miejscu, gdzie kiedyś przy ulicy Kordeckiego funkcjonował komisariat policji i warsztaty samochodowe. Cały gmach to ponad 10 tys. m2 powierzchni, a działka to ponad dwa hektary. Oprócz pokoi, w których policjanci realizują swoje zadania, na uwagę zasługuje strzelnica, która pozwala na prowadzenie jednoczesnego strzelania przez sześć osób, a wyposażona jest w system komputerowy, umożliwiający bardzo precyzyjne ustawianie tarczy. Nowa komenda policji w Kaliszu, to także stacja naprawy pojazdów. Znajdują się w niej cztery stanowiska do napraw radiowozów. W kaliskiej komendzie znalazło się także miejsce na salę taktyki i technik interwencji. Policjanci mogą doskonalić swoje umiejętności, a po ćwiczeniach skorzystać z pryszniców, założonym przez wykonawcę, czyli firmę Budimex. Projektantem nowej siedziby KMP w Kaliszu była poznańska firma Demiurg.

Zdjęcia inwestycji 


Powrót do mapy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze