Komisja Edukacji w Opatówku

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu, w dniu 7 października odbyła swoje posiedzenie w Opatówku. Radni odwiedzili Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka i Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

Spotkanie było okazją do omówienia aktualnej działalności oraz potrzeb wyżej wymienionych placówek, przede wszystkim skutków pandemii i zdalnego nauczania, które spotkało uczniów i nauczycieli powiatu kaliskiego. 

"Obserwujemy, iż czas pandemii i zamknięcia dzieci w domach skutkuje zwiększoną ilością konsultacji u pracujących u nas psychologów i pedagogów, co wynika głównie z długotrwałego korzystania z komputera i urządzeń mobilnych przez uczniów. Daje się zauważyć nowe problemy, uzależnienia lub nasilenie wcześniej istniejących dysfunkcji u dzieci i młodzieży. Mówimy tu o uzależnieniach behawioralnych, obniżonym nastroju, braku motywacji do pracy, zaburzeniach koncentracji uwagi, ogólnych trudnościach w nauce oraz niskich efektach nauczania po zdalnym nauczaniu, co widać w badaniach pedagogicznych, gdzie diagnozie poddawane są umiejętności szkolne, szczególnie wśród uczniów klas najmłodszych. Ponadto nauczyciele zgłaszają nam, że uczniowie mają niskie poczucie własnej wartości, źle odnajdują się w relacjach rówieśniczych, zauważalny jest brak zaufania do nauczycieli, problemy psychiczne są często nasilone z uwagi na dojrzewanie oraz natężenie emocji stresu dnia codziennego"

- powiedziała Daria Jurek, Dyrektor Poradni

Członkowie Komisji omówili również sprawy związane z funkcjonowaniem Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka. Dyrektor placówki, Marek Janiak, zaprezentował konieczne plany inwestycyjne w szkolnym internacie. Dotyczyć one mają remontu pokoi i łazienek oraz doposażenie szklarni. Poruszono także kwestie współpracy szkoły z partnerami krajowymi, zwłaszcza w zakresie odbywania praktyk przez uczniów.

Źródło: Powiat Kaliski

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter