Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koncert akustyczny dla miłośników gitar

OKP „Wieża Ciśnień” zaprasza na kolejną edycję Ciśnienia na muzykę. Będzie to gratka dla miłośników gitarowego brzmienia. Akustyczny koncert zagrają dla Was Martin Wesely i Piotr Domagała.

Koncert „Acoustic Guitar Duo” odbędzie się 23 09. o godz. 19:00 w Wieży Ciśnień. Bilety w cenie 25 zł normalny i 20 zł ulgowy są do nabycia w Wieży Ciśnień, Akceleratorze Kultury oraz na biletomat.pl

Duet Martin Wesely i Piotr Domagała to połączenie gitary klasycznej i jazzowej. Europejski projekt zrodzony z chęci odkrywania nowych horyzontów muzycznych. Umiejętnie łączy piękno gitarowej muzyki klasycznej z energią świata jazzu, folku i flamenco. W oryginalnych utworach można usłyszeć wpływy ludyczne z ojczyzn obu muzyków oraz innych krain europejskich, zwłaszcza gitarowej Andaluzji.

Zespół tworzą uznani wirtuozi gitary. Martin Wesely jest mistrzem gitary klasycznej, absolwentem wiedeńskiego konserwatorium, uczniem Alberto Ponce`a. Koncertuje na najważniejszych europejskich scenach. Piotr Domagała, ceniony wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej, kompozytor znany z wielu oryginalnych projektów muzycznych. W dorobku koncertowym ma m.in. występ na scenie NOSRP z samym Patem Methenym.

Artyści prezentują autorski program. Kompozycje podkreślają piękno gitary wydobywając bogactwo brzmień i niesamowitą energię jaką daje tylko ten instrument.

Źródło: OKP Wieża Ciśnień

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze