reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Koncert charytatywny „Bo świat to my!”

W sobotę, 22 października o godzinie 19:00 w Kościele Garnizonowym przy ulicy Kolegialnej 2 odbędzie się koncert charytatywny „Bo świat to my!”.

Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy dla obywateli Ukrainy, przebywających w Kaliszu, którzy uciekli przed wojna  toczącą się w ich kraju. Wystąpią młodzież i dzieci uzdolnione muzycznie z Polski i Ukrainy. Wykonawcy są uczniami polskich szkół z terenu Wielkopolski i Dolnego Śląska. Aranżacje muzyczne i akompaniament przygotowuje grupa profesjonalnych muzyków. Do projektu dołączyła również Państwowa Szkoła Muzyczna im. Henryka Melcera w Kaliszu, Szkoła Muzyczna Talent Studio oraz Fundacja CHOPS.

Wokaliści zaśpiewają m.in. „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemiena, „Ty ż mene pidmanula” Dobryje Grajki, „We are the world” Michaela Jacksona, „Tomu szo ja Ukraina” Oleksiy Potapenko.

Organizatorem koncertu „Bo świat to my!” jest grupa wolontariuszy ze środowisk nauczycielskich, muzycznych i Lasów Państwowych, skupionych wokół Fundacji SANTANDER.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. Wstęp na koncert jest wolny. Zbiórka środków będzie prowadzona przed imprezą i w trakcie jej trwania.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze