Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koncert jazzowy w CKiS – Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na wieczór pełen muzyki jazzowej z udziałem Quartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego. 13 kwietnia o godzinie 18.00 kwartet zabierze słuchaczy w podróż do świata jazzu. Koncert odbędzie się w CKiS na ul. Łaziennej 6.

KWARTET Ptaszyna Wróblewskiego:

Jan Ptaszyn Wróblewski – tenor sax

Wojciech Niedziela – piano

Michał Kapczuk – bass

Marcin Jahr – drums

Kwartet powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad, w tym do USA i mekki jazzmanów klubu „Birdland”. Reprezentuje muzykę opartą o najklasyczniejsze jazzowe tradycje, nie pomijając jednak bardziej współczesnych osiągnięć. Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów.

Liderem formacji jest Jan Ptaszyn Wróblewski, jeden z najważniejszych i najbardziej zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista, kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, doktor honoris causa multi akademii muzycznych we Wrocławiu i Gdańsku. Ostatnie płyty nagrane w kwartecie to „Real Jazz” (2005), „Supercalifragilistic” (2007) oraz „On the road vol. 1” (2022) i „On the road vol 2” (2023).

Bilety.

ckis.kalisz.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze