Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koncert kameralny – VIVA BOCCHERINI

W Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej 19 kwietnia 2024 r., o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert kameralny VIVA BOCCHERINI.

Wystąpią:

Kwintet LIBIAMO

Arkadiusz Hylewski – skrzypce

Szymon Półtorak – skrzypce

Patriciu Cristian Pitis – altówka

Piotr Łyszczorz – wiolonczela

Maria Szymkiewicz – kontrabas

gość specjalny:

Daniel Julle – gitara

Witold Pelka – prowadzenie

Luigi Boccherini

Kwintet smyczkowy C-Dur op. 25 nr 4

Kwintet gitarowy e-moll nr 7 G. 451

Kwintet gitarowy D-dur „Fandango” G. 448

Kwintet smyczkowy LIBIAMO

Zespół kameralny Libiamo powstał z inicjatywy lidera zespołu Arkadiusza Hylewskiego w 2010 roku i koncertował jako kwartet smyczkowy. Od 2020 zespół poszerzył skład o kontrabas i występuje jako kwintet. Muzycy wykonują repertuar od baroku do muzyki współczesnej. Publiczność szczególnie ceni zespół za ich autorskie opracowania i aranżacje znanych tematów operowych, musicalowych oraz filmowych. Zespół nie stroni również od scenicznego żartu i twórczej inwencji. Muzycy koncertowali w ważniejszych ośrodkach kulturalnych Wielkopolski i nie tylko, nagrywali również koncerty online m.in w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie dla Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Zespół wielokrotnie również uświetniał muzycznie ważne uroczystości państwowe i regionalne ,koncertował w kilku edycjach Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski oraz w Filharmonii Kaliskiej.Kwintet smyczkowy LIBIAMO

Daniel Julle
Ukończył studia na Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru w Tallinie w klasie gitary pod kierunkiem Jyrki Myllärinena. Jest także absolwentem w klasie gitary ze specjalizacjami: muzyk solista i pedagog na tej samej uczelni. Naukę zaczynał w Szkole Muzycznej im. G. Otsa w Tallinie. Grał koncerty w wielu miejscach w Polsce, ale i poza nią. Od 2003 naucza gry na gitarze, najpierw w Estonii do 2012 oraz po powrocie do Polski od 2017 roku. Za sobą ma kursy mistrzowskie w Tallinie i Wiedniu z takimi gitarzystami jak Norio Sato, Reinbert Evers, Nikita Koskina, czy Timo Korhonen.

BILETY

źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze