Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koncert kolęd inny niż wszystkie

Już w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, będziemy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie muzyczne spotkanie z Chórem od Wielkiego Święta.

Styczeń jest okazją do kolędowania nie tylko w gronie najbliższych, ale także podczas koncertów w całym kraju. Wiele zespołów, które na co dzień prezentują zupełnie inny repertuar, w okresie Bożego Narodzenia prezentują kolędy i pastorałki w swoim wykonaniu. Zupełnie inaczej jest z Chórem od Wielkiego Święta, dla którego pretekstem do wspólnego muzykowania są Narodzenie Pańskie oraz Wielkanoc. Zakochani w muzyce artyści chcą podzielić się z innymi zarówno pokładami dobrej energii, jak i refleksją nad tym, co często bywa ulotne i nieuchwytne. Najbliższy koncert inspirowany jest kolędami i piosenkami z całego świata. Można usłyszeć między innymi melodie irlandzkie, brytyjskie i portugalskie. Większość z nich śpiewana jest w języku polskim, ale nie wszystkie.

Dyrygentem chóru i kierownikiem muzycznym jest Adam Korzeniewski, który koordynuje i scala
projekt w miłe dla ucha brzmienie. Z projektem tym związany jest od 12 lat, wzbogacając go swoim doświadczeniem i talentem muzycznym, nie tylko jako dyrygent, ale także kompozytor i muzyk. Dzięki jego pasji, słabości do „wielogłosów”, a jednocześnie łatwości w improwizacji, występy chóru chwytają za serce swoją oryginalną interpretacją utworów śpiewanych podczas najważniejszych świąt w całym roku.


Organizatorem koncertu, który odbędzie się w kościele garnizonowym w niedzielę 22 stycznia o godz. 16.00, jest Fundacja Światło i Sól, która serdecznie zaprasza do wspólnego kolędowania. Bilety można nabyć na www.kupbilecik.pl.


info: Katarzyna Kołata – Fundacja Światło i Sól

fot. Chór od Wielkiego Święta

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze