reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Koncert muzyki barokowej „Curly Music”

Organizatorzy zapraszają, w ramach XV Festiwalu Kultur Europy Walonia – Bruksela, na koncert duetu Macke-Bornauw pt. „Curly Music”, podczas którego poznamy muzykę barokową w folkowej odsłonie.

„Curly Music” (nazwa nawiązująca z przymrużeniem oka do early music, tj. muzyki dawnej) to program, w którym muzyka barokowa jest reinterepretowana przez artystów z Walonii wedle kanonów muzyki tradycyjnej. Usłyszymy rzadko wykorzystywane w muzyce klasycznej instrumenty o ludowym rodowodzie: musette (rodzaj małych dworskich dud) oraz dudy flamandzkie, na których gra Birgit Bornauw, oraz akordeon diatoniczny i – znany tylko w Walonii – pedał basowy o brzmieniu zbliżonym do akordeonu (Benjamin Macke). Świeże i niepozbawione dowcipu spojrzenie artystów na muzykę barokową jest w gruncie rzeczy ukłonem w stronę wzajemnych wpływów kultury „wysokiej” i „niskiej” – muzyka dworska wszak niegdyś przenikała się z ludową.

W repertuarze usłyszymy utwory barokowych kompozytorów jak: Haendel, Purcell, Telemann oraz mniej znanych niderlandzkich twórców muzyki tego okresu takich jak Jakob Pieters Beukema czy francuski choreograf D’Aubat Saint-Flour – autor zbioru kontredansów, a także dwudziestowieczne kompozycje nawiązujące do stylistyki epoki.

Muzycy nagrali wspólnie dwa albumy „It’s Baroque to my Ears” (2016) i „Curly Music” (2020), które odniosły duży sukces na europejskim rynku muzycznym. Artyści wprowadzą słuchaczy w klimat radosny, a zarazem pełen subtelności, łącząc w sobie wirtuozerię, sporą dawkę humoru i wzajemne porozumienie.

Benjamin Macke – akordeon diatoniczny, pedał basowy
Birgit Bornauw – dudy dworskie i flamandzkie

Wejściówki na koncert do odbioru w kasie CKiS od 16 października, w godz. 15.00-21.00.

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze