Koncert online “Muzyczne pocztówki z Kalisza”

Muzyczne pocztówki z Kalisza to tytuł koncertu edukacyjnego online Filharmonii Kaliskiej, na który muzycy zapraszają 11 kwietnia o godzinie 14. Motywem przewodnim będzie Kalisz, jego tradycje i wybitne osobowości muzyczne.

W czasie audycji poznamy m.in. historię hejnału kaliskiego, związki Fryderyka Chopina z naszym miastem (zwłaszcza Antoninem), a także postać kompozytora Romana Statkowskiego, który pochodził z okolic Szczypiorna. Usłyszymy m.in. hejnały polskich miast w wykonaniu prof. dr. hab. Stanisława Dziewiora ˗ wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach i pierwszego trębacza Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wykonawcy: prof. dr hab. Stanisław Dziewior ˗ trąbka; Dorota Szczepaniak ˗ fortepian; Joanna Bara ˗ wiolonczela; Kwartet Egine w składzie: Heghine Mkrtchyan ˗ skrzypce I; Maria Sienkiewicz-Chrześcijanek ˗ skrzypce II; Barbara Krawczyk ˗ altówka; Joanna Bara ˗ wiolonczela. Koncert będzie można obejrzeć na stronie internetowej i kanale YouTube Filharmonii Kaliskiej.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter