Koncert performatywny duetu BNNT

W piątek o godz. 21:00 odbędzie się koncert performatywny duetu BNNT, który tworzą Konrad Smoleński i Daniel Szwed. Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie POLSKA SZKOŁA KOLAŻU Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego. Jednocześnie został on wpisany w program imprez towarzyszących 61. Kaliskim Spotkaniom Teatralnym, Festiwalowi Sztuki Aktorskiej. Miejscem koncertu będzie Sala Studio w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, przy ulicy Łaziennej 6.

Duet BNNT istnieje już ponad 10 lat. Ich działalność w ciągu tej dekady ciągle starała się wymknąć klasyfikacji rozciągając się szeroko pomiędzy wizualnością a dźwiękiem. Mogliśmy jej doświadczać na tak odległych polach jak festiwale teatralne, uliczna partyzantka soniczna, instalacje dźwiękowe w muzeach od Łodzi po Nowy Jork, koncerty, zarówno w środowisku szeroko pojętej muzyki tanecznej, jak i fanów free jazzu, czy jako projekcje filmowe. W 2019 roku projektem „Multiversions” oddali nawet prawa własności do tworzonej przez siebie grupy w ręce innych muzyków ogłaszając rozpłynięcie się zespołu w potencjalnych światach równoległych. Przy tak dużym polu rażenia i sporej rozpiętości stylistycznej trudno jest naszkicować jakiś jednorodny obraz duetu. Ba nawet określenie duet nie jest do końca trafione, biorąc pod uwagę niezliczone współprace podejmowane przez artystów. Za wspólny mianownik dla tej wulkanicznej aktywności moglibyśmy przyjąć MASKĘ którą muzycy niezmiennie zakładają po wejściu na scenę. Za maskę możemy uznać także każdą z kolejnych Multiwersji nagranych przez zaprzyjaźnionych muzyków, czy każdą kolejną płytę zespołu, które gatunkowo znacznie różnią się od siebie. Kolejno obserwowaliśmy maski wydawnicze: noise-rockową z 2012 roku, epizod avant-hiphopowy (współpraca z Robertem Piernikowskim), kolejny album o zabarwieniu stoner-rockowym („Multiverse”) i eksperymentalne „Multiversions”. O godz. 21.00 wystąpi Daniel Szwed 14.10.8, a o godz. 22.00 BNNT projekt „Middle West”. Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, które zarezerwować można pod nr telefonu: 62 767 40 81.


Źródło: GJT

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter