Koncert performatywny Susanne Szambelan IN SPACE

9 lipca o godzinie 21.00 w Zielonej Strefie Galerii Sztuki im. Jana Tarasina odbędzie się koncert performatywny Susanne Szambelan IN SPACE. Będzie to wydarzenie towarzyszące wystawie Agnieszki Sukienniczak Przestrzenna czułość dźwięku. Koncert został pomyślany jako swego rodzaju dźwiękowa podróż na wiolonczelę i zmieniającą się konstelację odbiorców.

Susanne Szambelan, przyglądając się uważnie założeniom wystawy Przestrzenna czułość dźwięku, postanowiła przeprowadzić nas szerokim spektrum dźwięku przez każdą z prac, poświęcając jej wybrany przez siebie utwór. Program wieczoru tworzy tym samym nową strukturę wokół założeń wystawy. Każdy z uczestników tego wydarzenia będzie mógł samodzielnie wybrać sobie sposób odbioru: siedząc, leżąc, bądź stojąc w wybranym przez siebie miejscu, zadecyduje o zmianie odległości od źródła dźwięku. 
Susanne Szambelan to wiolonczelistka “obdarzona ogromną wrażliwością artystyczną” (Longplay), która urodziła się w Nowym Jorku i wychowała w Poznaniu. Jako piętnastolatka zadebiutowała po raz pierwszy z orkiestrą, wykonując “Wariacje na Temat Rokoko” Piotra Czajkowskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną w Kownie. Ów koncert zapoczątkował liczne koncerty w Polsce, Rosji oraz Hiszpanii, gdzie Susanne występowała jako solistka z takimi orkiestrami, jak Sinfonietta Cracovia, Kaliningradzka Orkiestra Symfoniczna, czy Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. W 2014 r. przeprowadziła się do Berlina, by rozpocząć studia w Hochschule für Musik “Hanns Eisler”, gdzie otrzymała dyplom licencjacki w klasie prof. Stephana Forcka. Jej kolejnym mentorem został prof. Claudio Bohorquez, pod którego skrzydłami studiowała kolejne dwa lata, kończąc 6-letnie studia w “Hanns Eisler” z najwyższymi punktacjami dyplomowymi. Susanne została laureatką wielu konkursów, zdobywając nagrody między innymi na Międzynarodowym Konkursie Manhattan w Nowym Jorku, Konkursie im. Domenica Gabriellego w Berlinie, czy Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach.

Program koncertu:

1.El Malei Rachamim (4 min)
ar. Susanne Szambelan
2. Krzysztof Penderecki (5 min)
Serenade&Scherzo from Divertimento
3.Benjamin Britten (10 min)
Cello Suite No. 3, Op. 87
Introduzione: Lento
Marcia: Allegro
Canto: Con Moto
Barcarolla: Lento
Dialogo: Allegretto
4. J.S. Bach (7min)
Suita Nr.1 G-Dur na wiolonczelę solo BWV 1007
Prélude, Courante, Sarabande
5. Pablo Casals (3 min)
Song of the Birds
6. Toshirō Mayuzumi (8 min)
Bunraku

Wstęp na wydarzenie z bezpłatną wejściówką, dostępną w Galerii.

 

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze