baner_FBAnt
życzenia
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Koncert Piano Song z okazji Dnia Niepodległości [ZDJĘCIA]

11 listopada 2024 roku Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zamieniło się w miejsce muzycznego hołdu dla Polski, jej historii i drogi do niepodległości.

Na scenie wystąpili artyści z Studia Wokalno-Artystycznego Piano Song, którzy swoimi występami uczcili Święto Niepodległości. Koncert Piano Song zgromadził na scenie wszystkich członków studia, którzy swoimi talentami stworzyli wyjątkowy klimat. Występy wokalne przyciągnęły zarówno wiernych fanów, jak i nowych słuchaczy, którzy przyszli, by uczcić 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aranżacje piosenek często zawierały chóry i harmonijne partie wielogłosowe, co dodało uroku i wzmocniło emocjonalny wydźwięk wykonywanych utworów.

Wystąpili: Jan Oligny, Julia Oligny, Paulina Wiertelak, Bartosz Dreczko, Justyna Garczarek, Monika Kubera, Mieszko Matyszkiel, Maria Matyszkiel, Amelia Hermaniuk, Antonina Czekalska, Natasza Mikołajewska, Krystian Antczak, Oskar Wojsa, Julia Kowalska, Julia Szczukowska, Aurelia Owczarek, Helena Sośnicka, Martyna Walczak, Weronika Pawlak, Lena Jędrzejak, Michalina Matyszkiel, Agata Duszka, Marcelina Kwinta, Marta Shkirman, Paulina Jakiejczuk. A także prowadzące zajęcia: Justyna Garczarek i Monika Kubera.

„Myślę, że dostarczymy wiele emocji, ponieważ dla mnie jest to bardzo ważne” – Anna Kowalkiewicz – Oligny – dyrektor Piano Song

Prowadzący, Dariusz Sosiński dbał nie tylko o stronę artystyczną wydarzenia, ale także wciągał publiczność do aktywnego uczestnictwa w obchodach. Zachęcał do klaskania i śpiewania razem z artystami, tworząc wspólnotową atmosferę. W trakcie przerw między utworami przypominał o ważnych wydarzeniach i osobach z historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych momentów z XX wieku

W przemówieniach:

st. bosm. Andrzej Michalski, życzył wszystkim wokalistom, aby ich „dzwon okrętowy zawsze wybijał tę szczęśliwą godzinę” i głosił sukcesy, symbolizując dalszy rozwój zespołu.

Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor CWRKiDZ, podziękowała emocjonalnie w imieniu publiczności oraz swoim, wyrażając wdzięczność za niezwykłe przeżycia artystyczne i patriotyczne.

Starosta Jan Kłysz zwrócił uwagę na wartość przetrwania języka, tradycji i pieśni, które stanowiły o polskiej tożsamości przez pokolenia. Podkreślił, że zadaniem współczesnych jest przekazywanie tej pamięci i wartości młodym ludziom.

Radny Tomasz Grochowski wyraził swoją dumę z życia w Polsce i wdzięczność wobec zespołu za pielęgnowanie ducha patriotyzmu. Wspomniał również o swoim dziadku, pułkowniku Armii Krajowej, którego opowieści o Polsce wpłynęły na jego poczucie tożsamości i miłości do ojczyzny. Dodał, że to od nas zależy, jakie wartości będą przekazywane przyszłym pokoleniom.

Bis zarezultował w całej sali śpiewającej „Żeby Polska była Polską” i klaskającej w rytmie. Uroczyste utwory, przypomnienie o trudnej drodze do wolności, oraz interaktywna formuła koncertu sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze