baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Koncerty Młodych po raz kolejny w Kaliszu!

Idea organizowania koncertów, w których będą mogli wystąpić młodzi artyści z Kalisza, ma już w naszym mieście swoją tradycję. Tegoroczna edycja zapowiada się obiecująco i co warte wspomnienia – będzie charytatywna.

Koncerty Młodych – poza okazją do zabawy to również świetna okazja do promowania się przez początkujących artystów w Kaliszu, którzy dopiero rozpoczęli swoje kariery. Mieli oni do dyspozycji sprzęt, lokal, pewną widownię i mogli realizować swoje pasje. ,,Zaczęliśmy od cotygodniowych imprez w Rogatce Wrocławskiej, by rok później zaprosić do Kaliszforni Przemysława Majewskiego – rapera, który wydał na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości płytę ,,Międzywojenna nuta” i rozdawał ją w nakładzie 100 000 sztuk w całym kraju. W 2020 roku nie udało nam się zorganizować imprezy ze względu na pandemię” – mówi Szymon Furman, pomysłodawca Koncertów.

Przemysław Majewski występował również z tej okazji w kaliskich liceach, gdzie opowiadał o genezie swojej płyty, prywatnej historii swojej rodziny, która natchnęła go do stworzenia takiego krążka. Było to kolejne działanie, mające na celu natchnienie młodzieży, inspirowanie ich do dalszych działań i samorozwoju. W tym roku Koncerty Młodych to jednak nie tylko dobra zabawa, ale także pomoc drugiemu człowiekowi. Szymon Furman nawiązał współpracę z Fundacją ,,Bread of Life”, która zajmuje się działalnością charytatywną.

,,W tym roku Koncerty Młodych będziemy łączyć z konkursem/testem wiedzy o Kaliszu dla najmłodszych wiekiem i młodych duchem. Można powiedzieć, że będzie to swego rodzaju festyn z atrakcjami. Termin wydarzenia mogę już zdradzić – wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia, jednak nie chciałbym informować jeszcze o miejscu koncertów oraz dokładnej godzinie. Z pewnością ogłosimy to w mediach społecznościowych jak i wychodząc z tą informacją bezpośrednio do mieszkańców. Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie taką formą spędzania czasu wolnego zarówno wśród Kaliszan jak i artystów, sponsorów i partnerów, którzy chcą nas wesprzeć. Nam jako organizatorom zależy, by mieszkańcy mieli pełen wachlarz możliwości jeśli chodzi o imprezy kulturalne oraz przede wszystkim, by młodzi mieli możliwość wystąpienia i zaprezentowania swojej twórczości.”

Organizatorzy dodają także, że mają nadzieję, że ta tradycja jaka wytworzyła się w związku z Koncertami Młodych pozostała w Kaliszu już na zawsze. Z pewnością będzie można oglądać relację zdjęciową z tego wydarzenia na naszym portalu. Podobną ideę w tym roku realizowała również Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza, tworząc wraz z Wydziałem Kultury UM Kalisza oraz Radą Osiedla Czaszki przegląd zespołów muzycznych Czacha 2021, na który przyjechały ekipy nie tylko lokalne, ale także wykonawcy z Łodzi czy Wrocławia. Była to okazja do wysłuchania zaawanasowanych muzyków jak i debiutantów w amfiteatrze w Parku Przyjaźni. Ze sceny płynęły dźwięki różnych stylów – od alternatywnego metalu po disco polo. Taka mieszanka, choć wydaje się wybuchowa, to dała podwaliny pod stworzenie naprawdę ciekawego miejsca do tego, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pasje, a gdy jeden wykonawca nie spodobał się publiczności – niedługo później mógł spodziewać się zmiany repertuaru. Miasto już zapowiedziało zwiększenie wsparcia finansowego na tą imprezę na przyszły rok.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze