baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Konfederacja zaprezentowała liderów kaliskiej listy. Wśród nich… Częstochowianin.

Konfederacja już od kilku tygodni prezentuje liderów swoich list wyborczych w poszczególnych okręgach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów na posłów z obejmującego m.in. Kalisz okręgu nr 36.

-Naszym celem jest, abyśmy mieli swojego własnego przedstawiciela w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, który będzie znać realia życia w Wielkopolsce i do którego mieszkańcy będą mogli zwrócić się ze swoimi problemami, aby nasze sprawy lokalne nie były pomijane w polityce ogólnopolskiej – zaczęła konferencję Dorota Spalony z Nowej Nadziei, szefowa sztabu wyborczego okręgu nr 36. Następnie przystąpiono do krótkiej prezentacji kandydatów z trzech pierwszych pozycji na liście.

Niskie i proste podatki

„Jedynką” okazał się Andrzej Kuświk z Kalisza, prezes kaliskiego okręgu Nowej Nadziei.

-Konfederacja to ruch oddolny, a dowodem na to jest to, że nasi posłowie, którzy od 4 lat pracują w Sejmie, pracują dla idei wolnościowej, dla idei propolskiej, bez zmian od początku do końca. Żaden z naszych posłów, żaden z polityków Konfederacji w ciągu tych 4 lat nie dał się przekupić pieniędzmi czy stanowiskami i nie porzucił swojej idei – przedstawił swoje ugrupowanie.

Następnie zadeklarował działania sejmowe m.in. w obrębie zmniejszenia obciążeń podatkowych:

-Chcemy naprawić oświatę, chcemy uprościć podatki. Chcemy by Polakom, zwłaszcza tym, który ciężko pracują i dbają o swoje jutro, żeby oni byli przede wszystkim docenieni i nie musieli szukać szczęścia poza granicami Polski. By Ci, którzy są przedsiębiorczy, mogli u nas się rozwijać, nie musieli tworzyć spółek poza granicami, bo tam jest lepsze prawo podatkowe. Konfederacja będzie tą siłą, która zmieni otaczającą nas rzeczywistość.

Polak w Polsce gospodarzem

Drugą pozycję zajmie Antoni Wieczorek z Ostrowa Wielkopolskiego, członek rady politycznej Ruchu Narodowego.

-My chcemy obiecać Polakom i sprawić, że Polacy nigdy więcej nie poczują, że aparat karno-skarbowy czy państwowy jest wobec nich opresyjny. My chcemy, żeby nasze państwo jawiło się Polakom jako ich sojusznik, jako ich przyjaciel, a nie jako wróg. Chcemy, żeby Polacy w Polsce czuli się u siebie, czuli się gospodarzami i czuli się, że to jest ich kraj, który o nich dba. Po to idziemy do Sejmu – powiedział A. Wieczorek w nawiązaniu do wydarzeń z okresu pandemii. Podkreślił także, że aktywnie pomagał wówczas właścicielom przymusowo zamykanych restauracji.

-Mam nadzieję, że mandat poselski z naszego regionu pomoże nam lepiej dbać o interesy przedsiębiorców z Kalisza, Ostrowa czy z Leszna oraz całego regionu – dodał.

Kaliski kandydat z Częstochowy

Największą niespodzianką konferencji okazał się startujący z trzeciego miejsca Rafał Gawęda z Częstochowy, reprezentujący Konfederację Korony Polskiej.

-Ziemia kaliska jest jednym z tych obszarów na mapie Polski, w których ludzie wartościowi brzydzą się polityką najbardziej, dlatego tutaj jestem. Działalność publiczną zacząłem już ponad 10 lat temu, a ostatnim dużym projektem w którym brałem udział była kampania „Stop 447” – przedstawił się częstochowianin.

Na pytanie o powody startu z kaliskiej listy odpowiedział lakonicznie:

– W Częstochowie było dla mnie miejsce, ale jestem związany z Sanktuarium św. Józefa, więc jeśli miałem do wyboru okręg to wybrałem Kalisz.

Koalicja z PiS?

Zapytany o potencjalną koalicję z PiS Andrzej Kuświk odpowiedział powtarzanym przez Sławomira Mentzena hasłem:

-Nie idziemy do polityki, żeby usiąść przy stoliku razem z tymi, którzy są u steru władzy. Idziemy po to, żeby im ten stolik wywrócić.

Po chwili jednak dodał, że nie wyklucza doraźnych, pomniejszych sojuszy celowych:

-Jeśli zaproponują nam, że chcą realizować jakikolwiek z naszych postulatów programowych to oczywiście chętnie przystaniemy na wspólne działania, natomiast nie jesteśmy zainteresowani na ten moment żadną koalicją.

Kandydaci z dalszych miejsc listy Konfederacji będą prezentowani w kolejnych tygodniach.

Przypominamy, że okręg wyborczy nr 36 obejmuje miasta na prawach powiatu Kalisz i Leszno oraz powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i rawicki.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze