Konferencja Janusza Korwin-Mikkego w Kaliszu

Janusz Korwin-Mikke, poseł na Sejm RP, prezes Partii Korwin oraz jeden z liderów Konfederacji gościł dziś w Kaliszu w ramach szeregu wizyt w południowej Wielkopolsce.

Konferencja była elementem spotkań Janusza Korwin-Mikkego z sympatykami w miastach południowej Wielkopolski. Dotychczas poza Kaliszem wizyty odbyły się w Rawiczu, Lesznie i Jarocinie. “Ku mojemu zadowoleniu wszystkie te spotkania zgromadziły bardzo dużo naszych zwolenników, odbyły się one blisko centrów miast, koło ratuszy. Na wszystkie przyszło ponad sto osób i były to bardzo udane, bardzo ciekawe i merytoryczne spotkania” – powiedział Andrzej Kuświk, prezes kalisko-leszczyńskiego okręgu Partii KORWiN.

Sama konferencja dotyczyła jednak bieżących spraw, jakie mają miejsce w Polsce czy w Europie. Jednym z tematów była kwestia prowadzonej przez Unię Europejską polityki – “Ludzie godzą się na to, że pod hasłem bezpieczeństwa spadło tempo rozwoju. Ludzie, którzy rządzą Unią Europejską otwarcie głoszą hasło zerowego wzrostu ludności i wzrostu gospodarczego.”

Poruszony został także ponownie przebijający się do mediów wątek roszczeń żydowskich – “trzeba zrobić trzy rzeczy. Po pierwsze oznajmić, że uznajemy i bardzo cenimy państwo Izrael, ale mają oni prawo wypowiadać się jedynie w imieniu swoich obywateli, nie zaś w imieniu wszystkich Żydów na całym świecie. Po drugie, pomordowani ludzie, o których majątek chodzi byli obywatelami polskimi, nie Izraela. Po trzecie, w prawie polskim, jeżeli człowiek umrze bezpotomnie, to jego mienie przechodzi na państwo. Prawo polskie nie przewiduje tutaj żadnych wyjątków” .

Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się także w kwestii prowadzonej przez władze akcji promującej szczepienia: “Chodzi o zastraszenie ludzi, problem rządu polega na tym, że zrobił ankietę wśród ludzi, kto chce się zaszczepić, a ludzie odpowiadali, że chcą się zaszczepić, bo taka jest propaganda. Jak przyszło co do czego, to okazało się, że nie 3/4 a jedynie połowa chce się zaszczepić. I teraz rząd ma problem, co zrobić z tą resztą szczepionek, którą zakupił. To są gigantyczne pieniądze”

4 lipca ma zostać zaprezentowany program Konfederacji na wyjście Polski z kryzysu spowodowanego covidem, jednak nie zostały uchylone żadne tajemnice z tym związane – “na pewno nie ma to nic wspólnego z Nowym Ładem, bo nasze recepty są o wiele prostsze” – wspomniał jeden z liderów Konfederacji. Oprócz konferencji, Janusz Korwin-Mikke będzie dziś gościł także w auli Akademii Kaliskiej przy ulicy Nowy Świat 4. Spotkanie z sympatykami zaplanowane jest na godzinę 20.00.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter