Klub Konfederacji Kalisz przeciwko reżimowi sanitarnemu

Przeciwko dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych, przeciwko niszczeniu polskiego biznesu oraz za sprawiedliwością dla tych, którzy sami nie przestrzegają prawa. Właśnie te tematy zostały poruszone w czasie dzisiejszej konferencji Klubu Konfederacji Kalisz.

Wraz z końcem lata, zaczęło przybywać coraz więcej przypadków zakażonych koronawirusem. Aby ponownie nie doszło do scenariusza z ubiegłego roku, przedstawiciele Konfederacji oraz Konkresu Polskiego Biznesu zaprezentowali swoje rozwiązania, które zapobiec mają między innymi segregacji sanitarnej. 

"Znajdujemy się w dość dziwnych czasach, jeszcze dwa lata temu nikt nie podejrzewałby, że będziemy mieli jakieś specjalne certyfikaty, że w dobrym tonie albo obowiązkiem każdego z nas będzie przyjmowanie jakiś cudownych eliksirów, które sprawią, że nasze zdrowie będzie funkcjonowało lepiej lub gorzej. W dzisiejszym okresie poprzez działania rządzących stało się tak, że musimy tym wszystkim obostrzeniom czy rozkazom ulegać. Zmieniła się nasza rzeczywistość, to jest bardzo przykre i apeluje do wszystkich, by stawiać opór. Rząd polski przygotowuje specjalny druk o nazwie 1449, który to obliguje Inspektorów Sanitarnych do tego, że będą mieli prawo nakładania nawet 30-dniowej kwarantanny na osoby podejrzane o bycie chorym. W czasie tek kwarantanny będzie również możliwe zmuszanie ludzi do tego, pod pozorem zagrożenia epidemiologicznego, do przyjmowania szczepionki"

- powiedział Andrzej Kuświk, prezes Partii KORWiN w okręgu 36

"Strach jest podstawowym narzędziem rządzących, to nim tłumaczą odbieranie nam kolejnych wolności. Zamykanie szkół, zamykanie kolejnych gałęzi gospodarki, niemożność zarobienia na utrzymanie własnej rodziny, izolowanie dzieci od swoich równieśników. To wszystko przynosi opłakane skutki. Dlatego jako Korona Konfederacji Polskiej uruchamiamy projekt Norymberga 2.0. Ma on służyć dokumentowaniu tych wszystkich działań aparatu urzędniczego, które są wbrew czy prawu czy w jego granicach. Aby w przyszłości można było rozliczyć tych, którzy łamią obowiązujące zasady. Zachęcamy też do zgłaszania tego typu przypadków do naszych działaczy"

- Paweł Wołoszczuk, lider Konfederacji Korony Polskiej w okręgu 36

"Jeżeli są przedsiębiorcy, którzy zostali w jakiś sposób poszkodowani przez pandemię, zostały im naliczone nielegalne kary i borykają się z tymi problemami, proszę się zgłaszać do Kongresu Polskiego Biznesu. Musimy uwolnić w najbliższym czasie wolność godpodarczą. Nie możemy iść w kierunku socjalizmu, ten ustrój nigdy nie działał"

- Jakub Pisula - lider Kongresu Polskiego Biznesu w Kaliszu

Na sam koniec głos zabrał Witold Stoch, członek biura prawnego Konfederacji, “jedynka” Konfederacji w okręgu 36. w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

Jako Konfederacja sprzeciwiamy się segregacji sanitarnej, a nie sprzeciwiamy się samym szczepieniom. Uważamy, że szczepienia to sprawa dobrowolna, że powinny być, tak jak to rząd zapwniał, dobrowolne i darmowe. Obecnie w Polsce pogłębia się segregacja sanitarna, która polega na dyskryminacji osób niezaszczepionych, względem osób zaszczepionych. Są to praktyki bezprawne, niezgodne z polską konstytucją. Jest to także nieskuteczne, bowiem zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni mogą przenosić wirusa, mogą sami się zakażać, mogą chorować i mogą także przenosić go na inne osoby.

- Witold Stoch

Podczas konferencji została pokazana także ustawa “Stop Segregacji Sanitarnej”, która jest dostępna na stronie sejmowej, jednak przebywa aktualnie w zamrażarce sejmowej. 

Nasza ustawa od 29 czerwca jest mrożona, mimo, że zebraliśmy 11 podpisów posłów Konfederacji i 11 podpisów polityków Prawa i Sprawiedliwości. Projekt jest mrożony przez panią marszałek Witek i nie chce być dopuszczony do procedowania.

- dodał Witold Stoch

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter