Konferencja Klubu Konfederacji Kalisz

Przed budynkiem Sanepidu na ul. Kościuszki o godzinie 11:00 odbyła się konferencja prasowa Klubu Konfederacji Kalisz. Organizatorem spotkania był prezes klubu – Jakub Pisula, który przemówił wraz z Witoldem Stochem – prawnikiem koła poselskiego Konfederacja oraz współtwórcą ustawy „antylockdownowej”. W przemówieniu poruszyli oni m.in. temat zbierania podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej „OtwieraMy gospodarkę”.

Witold Stoch razem z inicjatorem dzisiejszej konferencji – Jakubem Pisulą i zaproszonymi gośćmi przedstawili projekt ustawy #OtwieraMy gospodarkę. Ich zdaniem lockdown gospodarczy jest nieodpowiednim rozwiązaniem i przyczynia się do licznych kryzysów, problemów z utrzymaniem działalności i opłacaniem składek pracowniczych. W związku z tym Konfederacja postanowiła wyjść na przeciw rządowej ustawie z inicjatywą komitetu obywatelskiego i zbiórką podpisów.

Chcemy, aby rząd przestał ograniczać prawa gospodarcze, prawa i wolności obywatelskie zagwarantowane konstytucją wobec polskich obywateli […] Nasz projekt zniesie wątpliwe prawnie i wyniszczające gospodarkę obostrzenia, pozwoli przedsiębiorcom wrócić do pracy, pozwoli odbudować budżety obywateli i wrócić do normalności

Witold Stoch

W swojej wypowiedzi kaliski prawnik wspominał, iż ustawa „antylockdownowa” zagwarantuje pięć głównych punktów:
– zostaną otwarte wszystkie działalności gospodarcze zamknięte bezprawnie przez rząd (lokale gastronomiczne, hotele, stoki narciarskie, kluby fitness)
– zostaną zniesione kary administracyjne za otwarcie działalności gospodarczej
– zostaną zniesione przepisy mówiące o tym, że za naruszenie nakazów, zakazów i obowiązujących ograniczeń pozbawi przedsiębiorców pomocy publicznej
– zostanie zniesiony obowiązek zwrotu kwoty, która stanowi równowartość udzielonej przez rząd pomocy i umożenie postępowań
– zostanie zniesiona odmowa przyznania pomocy publicznej nawet w przypadku niewielkich wykroczeń wobec ograniczeń

W ramach powyższej akcji w całej Polsce prowadzone są zbiórki podpisów. Członkowie Konfederacji apelują również, że całą ustawę oraz wykaz podpisów można znaleźć na stronie www.otwieramygospodarkę.pl – gdzie wniosek można pobrać, wydrukować, podpisać i odesłać na wskazany adres.

Jednym z gości konferencji był również prezes okręgu kaliskiego partii Korwin – Andrzej Kuświk.

W chwili obecnej rząd walczy z gastronomią, z hotelarzami, z turystuką i wykorzystuje do tego okrutnie swoje narzędzia jakimi są policja czy sanepid […] Rząd robi straszną rzecz i uważam, że konsekwencje tego wszyscy poniesiemy w przyszłości. Powinniśmy się zastanowić, podjąć poważne decyzje i przyłączyć się do ruchu #OtwieraMy, poskładać podpisy i pokazać swoją siłę, własne zdanie oraz walkę o przyszłość swoją i swoich dzieci

Andrzej Kuświk

Na spotkaniu nie zabrakło również Antoniego Wieczorka – ostrowskiego przedstawiciela “Ruchu Naroodowego”, który ponownie, tak jak podczas otwarcia restauracji „Góra i Dół” zachęcał do otwierania swojego biznesu przez przedsiębiorców oraz gwarantował zapewnienie pomocy prawnej.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze