baner_AK
reklama-SWWS

Konferencja naukowa „Educatio et Securitas”

28 września 2022 r. przy ul. Belwederskiej 44c odbyła się konferencja naukowa „Educatio et Securitas”. W trakcie konferencji poruszono najważniejsze kwestie związane z kształceniem obronnym młodzieży, które w obecnych czasach jest tematem istotnym społecznie.

Konferencja była okazją do rozważań potrzebnych w związku z pojawiającymi się zagrożeniami, które wpływają na poziom bezpieczeństwa w Europie, a co za tym idzie koniecznością reedukacji oraz powrotu do już praktykowanych rozwiązań w zakresie kształcenia obronnego. Konferencję otworzył Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. dr Marcin Strzelec.

Konferencję uświetnili swoją obecnością m.in. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski oraz doradca w gabinecie Ministra Edukacji i Nauki Dariusz Jóźwiak.

W I panelu – „Powszechna edukacja na rzecz bezpieczeństwa państwa – problemy i wyzwania” prelekcje wygłosili dr M. Romanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości; dr Jakub Czarkowski, prof. SWWS – prorektor SWWS; dr Michał Sopiński – prorektor SWWS. Panel moderował Karol Gac.

Panel II – „Jak kształcić nauczycieli do prowadzenia zagadnień z zakresu przysposobienia obronnego w ramach edukacji dla bezpieczeństwa?” był okazją do wysłuchania ciekawej dyskusji, w której uczestniczyli dr hab. Dorota Siemieniecka prof. UMK; prof. dr hab. Tomasz Kośmider SWWS; dr hab. Maciej Tanaś – pełnomocnik ds. nauki SWWS; dr Kamila Majewska, Dariusz Masny naucz. dypl. w XXIV LO Cypriana Norwida w Warszawie. Panel moderował Marcin Bąk.

Źródło: SWWS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze