baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Konferencja naukowa o dzieciach ze spektrum autyzmu

Fundacja Dzieciom „Dajemy Szansę” organizuje I Ogólnopolską Konferencję Naukową ,,Spektrum Perspektyw”, która odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 10:00 w Auli im. prof. Rubińskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu.

Podczas konferencji będzie omawiane wiele istotnych kwestii, które przydadzą się rodzicom, nauczycielom i terapeutom w komunikacji z dziećmi ze spektrum autyzmu. Zostaną poruszone tematy m.in. komunikacji z człowiekiem autystycznym, terapii, traum przekraczających możliwości adaptacyjne człowieka, a także o umyśle osoby z autyzmem.

W konferencji wezmą udział liczni eksperci: Marta Michalska z Fundacji Dzieciom „Dajemy szansę”; Marta Dąbrowska-Jędral – matka dorosłego syna z autyzmem; Izabela Fornalik z Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego; Łukasz Madej – psycholog terapeuta i nauczyciel; Karolina Zienkiewicz – doktorantka Uniwersytetu Opolskiego; Katarzyna Białas-Paluch – doktorantka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Natalia Krajewska – terapeutka dzieci autystycznych. Biogramy prelegentów znajdują się na załączonym poniżej plakacie.

Jak powiedziała Latarnikowi Kaliskiemu prezes Fundacji Dzieciom „Dajemy Szansę” Marta Michalska: – Jest to pierwsza taka konferencja naukowa w Kaliszu. Wśród prelegentów wystąpią najlepsi specjaliści w Polsce. Warto skorzystać z takiej okazji, tym bardziej, że wejście jest darmowe dla rodziców dzieci z autyzmem. Jest to także dobra szansa dla studentów i specjalistów, by dowiedzieć się czegoś więcej.

Koszt konferencji dla nauczycieli i terapeutów wynosi 300 zł. Zapisy i zgłoszenia trwają do 20 marca pod numerem telefonu +48 609 77 33 03.

Źródło: Fundacja Dzieciom „Dajemy Szansę”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze