reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Koniec srebrnej nitki – premiera książki

Już w najbliższą środę, 12 października, o godzinie 18:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu przy ul. Legionów 66, odbędzie się premiera książki poetyckiej Izabeli Fietkiewicz-Paszek, pt. „Koniec srebrnej nitki” połączona ze spotkaniem autorskim.

Czwarta w dorobku poetki książka to 22 sonety poświęcone pisarzom związanym z Kaliszem. Są w tym gronie zarówno twórcy z kanonu lektur szkolnych, jak i mniej popularni, poeci dawnych wieków i współcześni. Izabela Fietkiewicz-Paszek w swych sonetach rozmawia z Adamem Asnykiem, Marią Konopnicką, Marią Dąbrowską, Markiem Brymorą, Arkadiuszem Pacholskim, Aleksandrem Braude, Januszem Teodorem Dybowskim, Meirem Pakentregerem, Tadeuszem Petrykowskim, Łucją Gliksman, Adamem Chodyńskim, Marianem Cezarym Abramowiczem, Maciejem Maria Kozłowskim, Eligiuszem Kor-Walczakiem, Stefanem Otwinowskim, Herszelem Solnikiem, Tadeuszem Pniewskim, Janem Czarnym, Teodorem Tripplinem, Wojciechem Wyganowskim, Wandą Karczewską i Rozą Jakubowicz.

„Koniec Srebrnej nitki” wydany przez Zaułek Wydawniczy Pomyłka zdobią ilustracje Jarka Wójcika, polskiego artysty od lat mieszkającego w Australii. Poetycki tom powstał w ramach Programu „Goście Radziwiłłów”, którego organizatorem jest Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Projekt zyskał dofinansowanie w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury oraz finansowe wsparcie Urzędu Miasta Kalisza. W środowy wieczór w Bibliotece Głównej z poetką rozmawiał będzie Robert Kucińki, dyrektor Miejskiej Bibliotek Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, która  objęła książkę patronatem.

Premierze poetyckiego domu towarzyszy zwiastun przygotowany przez Michała Kwiatkowskiego – Studio MIHA:

Warto poznać kilka sonetów, które na prośbę poetki interpretuje Dariusz Szrada-Borzyszkowski:

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/383509870522782/?ref=newsfeed

Izabela Fietkiewicz-Paszek urodziła się i mieszka w Kaliszu. Autorka wierszy, recenzji, felietonów, tekstów piosenek. Animatorka kultury, jedna z założycielek i prowadzących Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka w Kaliszu, współorganizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej. Wydała wcześniej trzy książki poetyckie: Portret niesymetryczny (2010), Próby wyjścia (2011), Lipiec na Białorusi (2020). W tej chwili pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, w Filii nr 6 w Szczypiornie, gdzie realizuje m. in. cieszący się ogromnym uznaniem vlog poetycki „Krótka piłka”.

Źródło: MBP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze