baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Uczniowie klasy 3 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu, w zawodzie technik elektryk: Hubert Szpitalak, Gracjan Zajc oraz Mateusz Woźniak zdobyli I wyróżnienie w konkursie pn. „Nasz pomysł na ochronę środowiska” – IX edycja „Odnawialne źródła energii” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Przedmiotem konkursu było nagranie krótkiego filmu (spotu) o tematyce związanej z odnawialnymi źródłami energii. Celem była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujących w otaczającym nas świecie. W dniu 21 maja 2024r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się Gala rozstrzygająca konkurs, podczas której wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci hulajnóg elektrycznych, a szkoła okazjonalny grawer oraz nagrodę finansową w wysokości 4.000zł.

Opiekunem grupy był nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych, Pan Rafał Rosa. W konkursie wzięły udział aż 63 drużyny z całej Wielkopolski.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze