Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Konkursy wojewody podsumowane

23 listopada 2023 odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Z rodziną najlepiej” –  IV edycja oraz Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego  „Rodzinne przysmaki”. W tym roku nadesłano rekordowe ponad 1200 zgłoszeń.

Oba konkursu promują wartości rodzinne i wspólne spędzanie czasu. Pomagają w budowaniu więzi społecznych, a przede wszystkim przynoszą radość z udziału w czymś wyjątkowym. W trakcie uroczystości wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego reprezentowała I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, jednocześnie pełniąca funkcję Przewodniczącej Rady Rodziny, która wręczyła laureatom nagrody.

– Wszystkim Państwu, Seniorom i Juniorom, dziękuję za duże zaangażowanie i wysiłek włożone w przygotowanie swoich dzieł. Gratuluję zdobytych nagród i wyróżnień. Niech was motywują do sięgania po kolejne sukcesy. Waszym opiekunom – winszuję osiągnięć i życzę wiele radości i satysfakcji z dalszej pracy – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Przedmiotem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży było samodzielne wykonanie pracy w dowolnej technice. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas 1-3 i uczniowie z klas 4-8. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży, kształcenie poczucia estetyki, umożliwienie wyrażenia emocji oraz upowszechnianie znaczenia wartości rodziny. Kolejna, bo już IV edycja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na specjalnie w tym celu utworzony adres e-mail wpłynęła rekordowa ilość ponad 1200 zgłoszeń.

Przedmiotem konkursu fotograficznego dla seniorów było wykonanie i dostarczenie pracy fotograficznej przedstawiającej proces przygotowania tradycyjnej, wielkopolskiej potrawy przez podopiecznych placówek Senior+. Celem konkursu była takich instytucji jako miejsc aktywnego starzenia się, umacnianie wartości prorodzinnych i międzypokoleniowych, rozwijanie tradycji kulinarnych i przekazywanie ich kolejnym pokoleniom, docenienie kreatywności i pomysłowości. Na specjalnie w tym celu utworzony adres e-mail wpłynęło 65 zgłoszeń.

Laureaci konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży:

W kategorii klas 1-3:

1 miejsce: Maria Jaroszyk, lat 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sycynie.

2 miejsce: Nadia Mikowska, lat 9, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku.

3 miejsce: Ludwika Maria Woźniak, lat 8, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wągrowcu.

Wyróżnienie: Maria Popielarz, lat 7, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Paprotni.

Wyróżnienie: Martyna Ostrowka, lat 7, Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w  Lipiej Górze.

W kategorii klas 4-8:

1 miejsce: Oliwia Maciaszczyk, lat 13, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu.

2 miejsce: Weronika Masłowska, lat 13, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żychlinie.

3 miejsce: Helena Horowska, lat 11, Zespół Przedszkolno-Szkolny w Rostarzewie.

Wyróżnienie: Miłosz Różański, lat 13, Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu – Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa.

Wyróżnienie: Gabriela Stefańska, lat 14, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wągrowcu.

Laureaci konkursu fotograficznego dla seniorów:

1 miejsce: Halina Skibiszewska, Zenona Mazowiecka, Anna Jasiak, Dzienny Dom Senior+ w  Kazimierzu Biskupim.

2 miejsce: Anna Kończak, Dzienny Dom Senior+ w Pleszewie.

3 miejsce: Marianna Lewandowska, Klub Senior+ w Grzegorzewie.

Wyróżnienie: Maria Rolka, Dzienny Dom Senior+ w Błotnicy, Aleksandra Kończak, Bogusław Skrzyszewski, Ryszard Galowski, Klub Senior+ w Bolechowie.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze