Konsultacje w sprawie rozbudowy DK 25

Inwestycja przebudowy drogi nr 25 obejmuje odcinek trasy Ostrów Wikelkopolski – Kalisz – Konin. Ostatnim kosultacjom społecznym poddano dwa warianty jej przebiegu. W ankiecie zagłosowały trzy zainteresowane gminy – Kalisz, Gołuchów oraz Nowe Skalmierzyce.

W ramach inwestycji rozbudowy DK 25 do rozważenia zaproponowano dwa warianty przebiegu tej trasy.

Wariant Z zakładał, że trasa rozpoczyna się na węźle z drogą krajową nr 12, biegnie od Kościelnej Wsi, między Trkusowem a Biskupicami, następnie od Boczkowa i Gniazdowa a włącza się w przebieg DK 25 przed wiaduktem kolejowym w Nowych Skalmierzycach

Wariant S zaproponowany przez Burmistrza Nowych Skalmierzyc ma początek na DK 12, biegnie na południe od Kościelnej Wsi między BIskupicami a Dobrzecem i pmija wyżej wymienione wsi – Boczków i Gniazdów. Z istniejącą trasą .DK 25 łączy się natomiast w dalszym odcinku.

Na temat powyższych wariantów mieszkańcy trzech zainteresowanych gmin – Gołuchowa, Kalisza i Nowych Skalmierzyc wypowiedzieli się za pomocą ankiet. Wyniki pokazują, że w głosowaniu uczestniczyło 8 osób z Gołuchowa, 59 z Kalisza i 219 z Nowych Skalmierzyc.
Finalnie za wariantem S opowiedziało się 176 osób w stosunku do 110 zwolenników drugiej opcji.

Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu, informuje iż dla Kalisza takowy wynik nie będzie miał większego znaczenia. Dodaje, że wariant S nie będzie ograniczał możliwości rozwoju kaliskich inwestycji.


Źródło: ZDM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze