Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Kooperacja WP-A w Kaliszu oraz Gminy Opatówek

Przedstawiciele kaliskiego wydziału UAM w osobach prodziekana WP-A, prof. Macieja Guźniczaka, Ariela Zaremby, Nadzeyi Minzer i Zoriany Volianskiej spotkali się z Krzysztofem Dziedzicem - Sekretarzem Gminy Opatówek, Dagmarą Gajewską-Pająk - Skarbnikiem Gminy oraz Wojciechem Woźniakiem - przedstawicielem Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji. Tematem wizyty było szczegółowe omówienie współpracy między dwoma jednostkami, ktorej wynikiem ma być malowidło naścienne w holu zmodernizowanego dworca PKP w Opatówku.

W związku z zakończeniem prac związanych z modernizacją budynku dworca PKP w Opatówku i przystąpieniem do aranżacji jego wnętrz, odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu oraz Gminy Opatówek. Na mocy zawartej współpracy artyści wykonają  malowidło naścienne w holu głównym budynku dworca PKP w Opatówku, przedstawiające lokomotywę oraz motywy wiążące się z Gminą Opatówek. Wykonane zostaną także dwie cyfrowe wizualizacje, w mniejszych formatach, które zwisną we wnętrzu zabytkowego dworca.

 

Źródło: UMG Opatówek

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter