Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

„Kopernik” ponownie Złotą Szkołą według rankingu „Perspektyw”

Kaliskie III LO im. Mikołaja Kopernika ponownie znalazło się wysoko pośród innych szkół w kraju i województwie w organizowanym przez miesięcznik "Perspektywy" rankingu. 116 miejsce w Polsce i 8 w Wielkopolsce pozwoliło kolejny raz utrzymać tendencję wzrostową, dzięki której "Kopernik" może pochwalić się awansem aż o 27 lokat w górę.

“Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce w rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” i uzyskała tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY 2021!” – tak brzmi komunikat opublikowany przez wspomnianą szkołę w mediach społecznościowych i trudno dziwić się przekazywanej radości. Szkoła okazała się kolejny raz najlepszą w naszym mieście, a poza wspomnianymi lokatami uplasowała się również na 109 miejscu w rankingu szkół olimpijskich. 

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Ranking uwzględnia licea ogólnokształcące, w których maturę w czerwcu 2020 r. zdawało minimum 12 maturzystów. W III LO w Kaliszu maturę zdawało 257 uczniów, więc tym bardziej wynik jest znaczący. Jak mówi dyrektor “Kopernika”, Anna Narewska:

“To powód do ogromnej satysfakcji i dumy dla nauczycieli i maturzystów. Matura 2020, zważywszy na sytuację pandemiczną, zdalne nauczanie i przesunięcie terminu, przebiegała w szczególnie trudnych warunkach. Rankingowy wynik nie jest dziełem przypadku, nasze liceum utrzymuje bardzo wysoką pozycję i zdobywa tytuł „Złotej szkoły” od wielu lat. Na ten sukces złożyła się codzienna praca wielu wybitnych nauczycieli, którzy stanowią o marce „Kopernika”. Ale nie można też zapominać, że III LO jest niezwykłą szkołą także dzięki wspaniałej atmosferze, jaka u nas panuje, otwartości dla wszelkich uczniowskich projektów, w tym takich, które gwarantują młodzieży nie tylko naukę, ale i świetną zabawę w tzw. międzyczasie. To szkoła na miarę Kopernikańskiej idei wszechstronnych możliwości.”

Zwycięzcami Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 są: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). W klasyfikacji ogólnej znalazły się również dwa inne licea z naszego miasta – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, które zajęły odpowiednio 826 (spadek o 274 miejsca) i 492 pozycję (awans o 137 miejsc). W zestawieniu znalazły się również kaliskie technika: Technikum Budowy Fortepianów im. G. A. Fibigera w Kaliszu (251 miejsce), Technikum nr 2 Im. gen. Mieczysława Smorawińskiego (65 miejsce w rankingu wojewódzkim), Technikum nr 6 (68 miejsce w rankingu wojewódzkim), Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana (86 miejsce w rankingu wojewódzkim) oraz Technikum Budowlano-Elektryczne im. Kazimierza Wielkiego w Kaliszu (98 miejsce w rankingu wojewódzkim).


Fot. poglądowa: III LO w Kaliszu

Źródła:
https://2021.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-liceow

https://2021.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-technikow

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter