KOSZMAR. KaKaeSiacy zapomnieli się obudzić na mecz ze Zniczem

Piękne promienie słońca, wymarzony dzień na relaks, wreszcie idzie wiosna. Wielu kaliszan tak właśnie przeżywało sobotę 19 marca i niestety wśród nich znaleźli się chyba także piłkarze KKS-u, którym tak bardzo udzielił się sobotni relaks, że nie zdążyli się obudzić na 15:00 i pierwszy gwizdek sędziego przy ul. Łódzkiej w meczu ze Zniczem Pruszków.

KaKaeSiacy podejmowali dziś na swoim stadionie pruszkowski Znicz znajdujący się przed meczem tylko punkt za kaliszanami. Piłkarze Znicza, podobnie jak KKS, w dotychczasowych trzech kolejkach odnieśli dwa zwycięstwa i raz przegrali, zatem można było się spodziewać ciekawego starcia między obiema drużynami, które nieźle weszły w rundę wiosenną. Nic bardziej mylnego…

Niestety w 6. minucie meczu doszło do kuriozalnej sytuacji. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minęła wszystkich zawodników, a zaskoczony tym faktem bramkarz Trójkolorowych Mateusz Górski, popełniając ewidentny błąd, w żaden sposób jej nie wypiąstkował. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Strzelcem bramki został wykonawca wolnego Lukas Hrnciar.

Mecz zaczął toczyć się skrajnie nie po myśli kaliszan. W 12. minucie czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Gęsior, który zatrzymał napastnika Znicza Pruszków idącego praktycznie sam na sam z Mateuszem Górskim. Gęsior zdecydowanie protestował, ponieważ nie jest pewne, czy rzeczywiście napastnik Znicza wychodziłby na czystą pozycję i czy decyzja o czerwonej kartce nie była zbyt pochopna. Interwencja Gęsiora też nie była jakoś bardzo brutalna i nie wiadomo, czy napastnik Znicza trochę nie dołożył od siebie. Na domiar złego piłkarze z Pruszkowa mieli rzut wolny blisko bramki, ale wyśmienitą interwencją popisał się tym razem Mateusz Górski.

Po kolejnym wątpliwym gwizdku sędziego Rafała Rokosza jeden z młodych kibiców krzyknął z trybun: „Panie sędzio! Co pan, kalosza chce pan dostać?”. W zasadzie słuszna uwaga, sędzia był naprawdę drobiazgowy. Z drugiej strony sami KaKaeSiacy też byli mocno spóźnieni w interwencjach, ospali, tak jakby coś zawiodło w przygotowaniach przed meczem.

Konsekwencją tego była 24. minuta. Shuma Nagamatsu, niczym Kapitan Tsubasa, pokręcił defensorami z Kalisza i płaskim strzałem przy słupku pokonał Mateusza Górskiego. Po tym golu na trybunach rozległo się gromkie: „Kalisz grać, ku**a mać!”. Nie było ono jednak dostatecznie głośne, aby obudzić kaliszan z letargu, którzy co prawda ruszyli do większego ataku, ale nadal bez dokładności i dostatecznej werwy.

I cóż, w 37. minucie kaliscy kibice ponownie musieli śpiewać wspomnianą przyśpiewkę, gdyż zrobiło się 0:3. Gola zdobył Krystian Pomorski, który skorzystał z ogromu miejsca w polu karnym i po przypadkowo zdobytej piłce odbitej na 16. metr po rykoszecie strzelił do siatki Górskiego. Wspomniany wcześniej młody kibic znowu dał o sobie znać, krzycząc: „Proszę, wpuśćcie mnie na boisko! Też mam koszulkę KKS-u!”. Ponownie warty uwagi postulat młokosa, zapewne nie byłby znacznie gorszy od fatalnie dysponowanych dziś kaliszan.

Po przerwie nową świeżość mieli wnieść Nikodem Zawistowski i Mateusz Wysokiński, którzy zastąpili na placu gry Bartłomieja Putno i Nestora Gordillo. 7 minut po przerwie z boiska zszedł, trzymający się na plecy, Mateusz Majewski. W jego miejsce pojawił się Piotr Giel. Drobiazgowy arbiter Rafał Rokosz z kolei w 54. minucie ukarał żółtą kartką „świeżego” Zawistowskiego. Poza tym przez pierwsze 15 minut nie działo się w zasadzie nic.

W 64. minucie powinno być 0:4, ale uderzając z woleja napastnik Znicza uderzył minimalnie koło słupka Górskiego. Znicz nadal przeważał. A w 69. minucie już było 0:4. Gola strzelił Kamil Niewiadomski. Dalej w zasadzie nie ma o czym pisać. Trener Bogdan Zając się irytował, piłkarze KKS-u zwiesili głowy, przy okazji w 75. minucie wpadło 0:5 za sprawą Tymona Proczka. Blamaż.

Cóż, co prawda

czerwona kartka w pewien sposób ustawiła mecz, natomiast krytyka drużynie KKS-u się należy. Trochę wstyd. Nawet w „10” nie wolno grać tak słabo. Tak jak pisałem wcześniej, kaliszanie wyglądali na ospałych i nienadążających za tempem meczu. Opóźnione reakcje w konsekwencji doprowadziły do takiego, a nie innego wyniku. Oby w następnych spotkaniach było tylko lepiej.

Szczegóły meczu za 90minut.pl

KKS 1925 Kalisz 0-5 Znicz Pruszków

Lukáš Hrnčiar 6, Shuma Nagamatsu 24, Krystian Pomorski 37, Kamil Niewiadomski 69, Tymon Proczek 75

KKS 1925: 12. Mateusz Górski – 17. Jakub Głaz, 14. Bartosz Gęsior, 3. Mateusz Gawlik, 15. Jakub Staszak – 16. Bartłomiej Putno (46, 37. Nikodem Zawistowski), 11. Michał Borecki, 23. Adrian Łuszkiewicz (76, 6. Andrzej Kaszuba), 10. Néstor Gordillo (46, 42. Wiktor Smoliński), 71. Kamil Koczy (46, 24. Mateusz Wysokiński) – 9. Mateusz Majewski (53, 99. Piotr Giel).

Znicz: 12. Piotr Misztal – 20. Michał Orzechowski, 4. Marcin Bochenek (73, 3. Maksymilian Brejnak), 5. Igor Lewczuk, 18. Martin Baran, 19. Kamil Niewiadomski – 10. Maciej Machalski (62, 16. Tymon Proczek), 6. Krystian Pomorski, 8. Lukáš Hrnčiar (77, 13. Gian Mendez) – 21. Shuma Nagamatsu (77, 17. Mateusz Możdżeń), 9. Mariusz Gabrych (72, 14. Kacper Flisiuk).

żółte kartki: Putno, Zawistowski – Machalski, Pomorski, Niewiadomski.

czerwona kartka: Bartosz Gęsior (12. minuta, KKS 1925, za faul taktyczny).

sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

XXII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze

8 sierpnia 2022

Na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Szwacinie (gmina Godziesze Wielkie) 7...

czytaj więcej»

Paliło się na Złotej

8 sierpnia 2022

W dniu 7 sierpnia około godziny 13:00 zapłonął budynek przy...

czytaj więcej»

Wrześniowe wydarzenia 1939 r. w Morawinie!

8 sierpnia 2022

W niedzielę (7 września) w Morawinie odbyły się, tzw. „Wrześniowe...

czytaj więcej»

Czwarty Targ na Plantach już 10 września

8 sierpnia 2022

Prezydent Miasta Kalisza zaprasza do udziału w czwartym targu na...

czytaj więcej»
Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Ranking najbogatszych samorządów – jak wypadły samorządy z regionu?

7 sierpnia 2022

Ukazał się najnowszy ranking najbogatszych samorządów, przygotowany przez Pismo Samorządu...

czytaj więcej»

Wielkopolski Dzień Pszczół na Zawodziu

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»