baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

„Kradł paliwo ponieważ ma trudną sytuację finansową”

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego jarocińskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kilkukrotną kradzież paliwa z terenów kilku stacji paliw. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu, 39-letniemu mężczyźnie, grozi kara do 5 lat więzienia.

Od początku tego roku policjanci z Jarocina przyjęli kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży paliwa, do których dochodziło na terenie różnych stacji paliw znajdujących się w powiecie jarocińskim. W przypadku kilku z nich typowany był kierowca samochodu osobowego marki Citroen.

Mężczyzna kradzieży dokonywał w ten sposób, że tankował paliwo bądź to bezpośrednio do zbiornika samochodu, bądź to do przywiezionych w tym celu kanistrów. Wartość skradzionego paliwa wyczerpywała znamiona popełnienia kradzieży na wykroczenie. Za każdym razem sprawca po zatankowaniu paliwa opuszczał stację nie uiszczając opłaty. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Zespołu Wykroczeń Nieletnich i Patologii jarocińskiej komendy.

Funkcjonariusze na bieżąco analizowali wszystkie uzyskane informacje w sprawie aż wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mundurowi do jego drzwi zapukali 30 kwietnia. Przed wyjazdem z komendy ustalili jednak, że dzień wcześniej wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa, tym razem o wartości ponad 830 zł. Z zebranego materiału wynikało, że tym razem sprawca na stację paliw również przyjechał Citroenem.

Gdy mundurowi dojechali na miejsce zauważyli zaparkowany na posesji samochód marki citroen. Numery tablic rejestracyjnych podane w zgłoszeniu nie zgadzały się z tymi, które widniały na pojeździe. Policjanci zauważyli jednak na tych tablicach ślady świadczące o tym, że mogły być one zakrywane innymi tablicami.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy, gdzie został przesłuchany. 39-latek przyznał się do kradzieży paliwa z kilku stacji, których dokonał w okresie od 30 grudnia 2022 r do 29 kwietnia br. Mężczyzna oświadczył, że kradł paliwo na własny użytek ponieważ ma trudną sytuację finansową. Oszacowano, że łączna wartość skradzionego paliwa to 1959 zł.

Mężczyźnie przedstawiono 5 zarzutów dotyczących popełnienia wykroczenia kradzieży oraz jeden dotyczący przestępstwa kradzieży. Grozi mu za to kara więzienia do lat 5.

Źródło: Policja Wielkopolska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze