baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Krzysztof Nosal prezesem WSK

Krzysztof Nosal, który w maju musiał odejść ze stanowiska starosty kaliskiego po 18 latach urzędowania, ma już nowe zajęcie. Od 11 lipca obejmuje stanowisko prezesa Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ” S.A. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Jankowskiego.

Krzysztof Nosal jest absolwentem Wydziału Rolnictwa Akademii Rolniczej we Wrocławiu, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych we Wrocławiu oraz Studiów Finansowania i Zarządzania Samorządem PAN w Warszawie. Ukończył także Europejskie Prawo Rolne PAN Warszawa, Rachunkowość i Zarządzanie w Rolnictwie ATR w Bydgoszczy oraz Zarządzanie Kryzysowe na PWSZ w Kaliszu. Od lat związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, jest członkiem powiatowych władz tej partii.

W wyborach samorządowych w 2023 roku uzyskał mandat radnego i według pierwotnej umowy między Polskim Stronnictwem Ludowym, Platformą Obywatelską oraz Stowarzyszeniem Ziemia Kaliska Razem miał wciąż zajmować stanowisko starosty kaliskiego. Opozycyjny dotychczas klub PiS zgłosił jednak jako kandydata dotychczasowego klubowego kolegę Nosala – Jana Adama Kłysza. Kłysz uzyskał wymaganą większość głosów i zastąpił Krzysztofa Nosala na stanowisku.

Jednym z priorytetowych zadań dla nowego prezesa jest kwestia kontraktu na produkcję koreańskich czołgów K2, które pierwotnie miały być tworzone w Kaliszu we współpracy z poznańskim WZM-otem. Zawarta w ostatnich dnia umowa między Polską Grupą Zbrojeniową a Hyundai Rotem nie wymienia jednak wielkopolskich zakładów a głośno mówiło się o chęci przeniesienia produkcji na Śląsk.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze