Ks. Włodarski nowym rzecznikiem Diecezji Kaliskiej

Biskup kaliski Damian Bryl mianował ks. Michała Włodarskiego rzecznikiem prasowym diecezji kaliskiej.

Nowy rzecznik diecezji jest też diecezjalnym koordynatorem Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, a także wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie, do której przeniósł się  z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim po decyzji poprzedniego biskupa – Edwarda Janiaka w 2019 roku. Ks. Michał Włodarski jest również absolwentem kaliskiego wydziału Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jak wspominał o swoim powołaniu dla dwutygodnika „Opiekun” w 2016 roku:

„Moje powołanie narodziło się na lekcji religii, w IV klasie szkoły podstawowej. Pod wpływem modlitwy prowadzonej przez katechetkę poczułem, że jestem kochany taką miłością, której nie może dać żaden człowiek. Potem zostałem ministrantem, pojechałem na pierwsze rekolekcje oazowe, chodziłem na spotkania wspólnoty modlitewnej przy parafii. Jednak nie odpowiedziałem Bogu zaraz po maturze. Skończyłem studia, pracowałem i ciągle miałem przekonanie, że to, co robię, nie jest tym, do czego wzywa mnie Bóg. Postanowiłem, że zostanę księdzem. Mojego kapłaństwa nie byłoby bez ludzi. Ten dar zawdzięczam rodzicom, którzy przekazali mi wiarę. Ważnymi osobami byli też kapłani i siostry nazaretanki, którym wiele zawdzięczam, a także moi przyjaciele, którzy dodawali mi otuchy i wspierali w okresie seminaryjnej formacji.”

Źródło: Diecezja Kaliska; Fot.: Ks. Włodarski/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej Antczak

Powodzenia 🙂