baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Książka kaliskiej galerii jedną z Najpiękniejszych Książek Roku!

„Listy Minotaura do zakażonych” Andrzeja Bednarczyka zostały nagrodzone w konkursie „Najpiękniejsza Książka Roku” w trakcie Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Producentem tej multiksiążki artystycznej jest Wydawnictwo ASP w Krakowie oraz Galeria Sztuki im. Jana Tarasina. Za projekt graficzny layout i skład odpowiadają: Joanna Tyborowska i Andrzej Bednarczyk, natomiast druku i oprawy podjęła się Drukarnia Akapit z Lublina.

Nagroda wręczona została w ramach 63. Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jak argumentowali organizatorzy, „Listy Minotaura do zakażonych” otrzymały nagrodę honorową za „oryginalną i zaskakującą koncepcję wydawniczą oraz wyjątkowe ilustracje do autorskiej książki”.

Listy Minotaura do zakażonych powstawały 15 lat. Zaczęło się od pierwszego labiryntu narysowanego w 2008 r. Przez lata wizja artysty prof. Andrzeja Bednarczyka się rozwijała, a wraz z nią zespół tego multimedialnego projektu. Książka, zapakowana w czarne pudełko, swoją budową i skrywanymi tajemnicami przypomina Puszkę Pandory. Do pełnego odczytania 246 mikro opowiadań czytelnik będzie potrzebował kilku narzędzi takich jak aplikacja AR i audiobook. Całą podróż po labiryncie dopełni instagramowy efekt, który pozwoli cząstkę labiryntu przenieść do realnego świata. Czytelnik, choć postawiony w środku labiryntu, pozostaje w całkowitej wolności poruszania się po nim.

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze