reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Książnica weźmie udział w Akcji Żonkile i Wy

19 kwietnia to dzień upamiętniający wydarzenia wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku kaliska Książnica Pedagogiczna po raz drugi weźmie udział w Akcji Żonkile i Wy, zachęcając by do inicjatywy dołączyć. Będzie to już dziesiąta, jubileuszowa akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”.

Ze względu na pandemię, trzeci rok z rzędu działania będą podejmowane zarówno w Internecie, jak i w terenie. Tematem przewodnim akcji jest miłość. 19 kwietnia można przypiąć żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć. Akcję Żonkile wspierają w tym roku także nowi ambasadorzy i ambasadorki: Irena Santor, Krzysztof Gonciarz, Eliza Rycembel, Janusz Gajos, Andrzej Piaseczny i Aleksandra Popławska. W tym roku oferta materiałów edukacyjnych towarzyszących akcji Żonkile poszerzona zostanie o niezwykłe premiery literackie. Do stworzenia opowiadań i reportaży zaproszeni zostali Anna Bikont, Marcin Szczygielski oraz Paweł Beręsewicz. Książnica Pedagogiczna w Kaliszu i jej filie: w Jarocinie, Kępnie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie i Pleszewie zapraszają do uczestnictwa w akcji. Wystarczy zgłosić swoją szkołę, bibliotekę, instytucję kultury i otrzymać dostęp do materiałów edukacyjnych, z pomocą których będzie można przeprowadzić zajęcia.

Źródło: PBP KP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze